Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Sukces młodych techników budownictwa z Raciborza

22.03.2015 08:09 | 0 komentarzy | ż

- Budowanie to bardzo piękna i ważna umiejętność, zarówno w sensie dosłownym jak i przenośnym. Oby jak najwięcej ludzi potrafiło budować, i własne życie i własny dom, i Polskę – cytował Annę Radziwiłł dyrektor ZSBiRR w Raciborzu Jacek, dumny z sukcesu uczniów Budowlanki.

Sukces młodych techników budownictwa z Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

649 uczniów przystąpiło 7 marca 2015 r. do zawodów okręgowych XXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Przeprowadzono je w okręgach: w Nysie, Bydgoszczy, Lublinie, Wieluniu, Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Zielonej Górze i Stargardzie Szczecińskim.

Uczniowie raciborskiej „Budowlanki” (Sabina Biczysko, Aneta Marcinek, Kacper Lewiński, Tomasz Stosiek, Piotr Skotarek, Tomasz Wycisk i Adrian Zagoła – technicy budownictwa) startowali w okręgu południowo-zachodnim w Nysie. Rywalizowali ze szkołami z Brzegu, Głogówka, Gorzowa, Jeleniej Góry, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Kłodzka, Nysy, Opola, Strzelina, Świdnicy, Wałbrzycha, Wrocławia i Ząbkowic Śląskich.

Podobnie jak w roku ubiegłym, raciborska „Budowlanka” zdobyła tytuł najlepszej szkoły okręgu południowo-zachodniego.

82 uczestników wyłonionych z okręgów, będzie rywalizowało w etapie centralnym w Warszawie 17 kwietnia 2015 r.

Tomasz Stosiek – uczeń IV Klasy Technikum Nr 2 w ZSBiRR w Raciborzu, zajął indywidualnie II miejsce i będzie reprezentował Racibórz w finale centralnym. Niewiele punktów do finału (IV miejsce w okręgu w Nysie) zabrakło Sabinie Biczysko, najmłodszej uczestniczce Olimpiady.

źródło: ZSBiRR w Raciborzu