Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Grozi nam Ogromna Katastrofa Parkingowa na Polnej

11.03.2015 15:00 | 0 komentarzy | ma.w

Dwaj radni Raciborza pilotują sprawę remontu ul. Polnej. Inwestycja, którą magistrat zaplanował w tym roku wystraszyła kierowców parkujących na osiedlu. Stracą postój na rzecz ścieżki rowerowej.

Grozi nam Ogromna Katastrofa Parkingowa na Polnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy Polnej poprosili radnych Jana Wiechę (PO) i Leszka Szczasnego (NaM) o interwencję u prezydenta miasta. Obecnie raciborzanie z Polnej zostawiają swoje samochody na ulicy. - Jezdnia i chodnik są dość szerokie i parkuje tam do 40 pojazdów, które nie mieszczą się na parkingu osiedlowym. Wieczorami gdy ludzie wracają z pracy ciężko jest znaleźć wolne miejsce - informują mieszkańcy za pośrednictwem radnych.

Tamtejsi raciborzanie obawiają się, że po wyremontowaniu drogi i powstaniu na niej ścieżki rowerowej miejsca postojowe zostaną zlikwidowane (tak jak np. na ul. Warszawskie i Wileńskiej). - W okolicy nie ma tak dużego parkingu by pomieścić tyle samochodów. Grozi nam Ogromna Katastrofa Parkingowa - podkreślają wyborcy z Polnej.

Uważają, że budowa ścieżki dla rowerów na mało ruchliwej ulicy jaką jest Polna to "chybiony pomysł". Podają za przykład Płonię, gdzie ul. Sudecką też biegnie  trasa rowerowa, a rowerzyści i tak korzystają z jezdni.

Prezydent Mirosław Lenk obiecał radnym, że na terenie miejskim przy Polnej powstaną dodatkowe miejsca do parkowania ale chce też porozumieć się z  miejscowymi wspólnotami mieszkaniowymi i zagospodarować teren osiedla pod miejsca postojowe.

Ludzie:

Jan  Wiecha

Jan Wiecha

Radny Gminy Racibórz.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.