Poniedziałek, 15 lipca 2019

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Janusz Palikot i Twój Ruch w opałach. Poszło o pieniądze

04.03.2015 22:57 | 38 komentarzy | żet

Posłowie Twojego Ruchu zarzucają Januszowi Palikotowi defraudację pieniędzy. Klub nie płacił swoim pracownikom składek ZUS.

Janusz Palikot i Twój Ruch w opałach. Poszło o pieniądze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrola Kancelarii Sejmu RP wykazała nieprawidłowości w finansach klubu. Główny zarzut? Niepłacenie składek ZUS za pracowników, pomimo że co miesiąc Kancelaria Sejmu płaciła klubowi stałą kwotę na wynagrodzenia dla pracowników (o sprawie informował dziś RMF).

- W związku z niewyjaśnionymi nieprawidłowościami finansowymi w klubie i partii składam rezygnację z funkcji rzecznika, z funkcji członka zarządu TR oraz z funkcji członka sztabu wyborczego Janusza Palikota - pismo tej treści złożył dziś na ręce Janusza Palikota Andrzej Rozenek, były już rzecznik Twojego Ruchu.

Oprócz Rozenka rezygnację złożył również Sławomir Kopyciński, a Marek Poznański i Łukasz Krupa zawiesili członkostwo w partii. W praktyce oznacza to, że sejmowy klub Twojego Ruchu przestał istnieć, gdyż nie posiada wystarczającej liczby posłów (minimum 15).

Sam Janusz Palikot na Twitterze przedstawił dowód wpłaty na konto ZUS, potwierdzający, że sejmowy klub Twojego Ruchu nie zalega już z płatnościami na rzecz ZUS. Na czwartek rano zaplanowano konferencję prasową Janusza Palikota.