środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Robert Myśliwy nowym naczelnikiem wydziału edukacji

04.03.2015 11:59 | 4 komentarze | żet

[AKTUALIZACJA, 4.03.15, godz. 12:45] Urząd Miasta Racibórz oficjalnie potwierdził nasze informacje - Robert Myśliwy został naczelnikiem oświaty. Były raciborski radny pokonał m.in. byłą sekretarz Krzanowic Violettę Cieślę i pracownika urzędu Dariusza Tkocza.

Robert Myśliwy nowym naczelnikiem wydziału edukacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

[AKTUALIZACJA 04.03.15, godz. 12:45]

Urząd Miasta Racibórz potwierdził informację, do której nieoficjalnie udało się nam dotrzec dziś przed południem - Robert Myśliwy został nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Racibórz. Podejmie pracę 16 marca.


Robert Myśliwy naczelnikiem

Z naszych informacji wynika, że rozstrzygnięcie konkursu na naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Raciborzu zostało już podpisane przez prezydenta Mirosława Lenka (obecnie przebywa na chorobowym). Choć urząd oficjalnie nie potwierdza tych informacji, nam udało się ustalić, że zwyciężył Robert Myśliwy.

Myśliwy pokonał troje "mocnych" kandydatów na stanowisko naczelnika, m.in. byłą sekretarz Krzanowic Violettę Cieślę oraz zatrudnionego w Referacie Promocji Urzędu Miasta Racibórz Dariusza Tkocza.

Oficjalne wyniki konkursu mają zostać ogłoszone dziś (04.03.15) w biuletynie informacji publicznej UM Racibórz.

Przypomnijmy, wakat w wydziale raciborskiej oświaty powstał po objęciu przez Marka Kurpisa (poprzedniego naczelnika) stanowiska wicestarosty powiatu raciborskiego.

Czego będzie wymagał od nowego naczelnika prezydent?

Robert Myśliwy może się spodziewać w pracy paru tematów do realizacji na już. Mirosław Lenk zapowiedział radnym, że w tym roku będzie trzeba przyjrzeć się wydatkom na miejską oświatę. Pilnie trzeba powołać do życia Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Studziennej. Redukcja zatrudnienia dotknie raciborskie przedszkola, nowy szef wydziału będzie firmował tę operację.

W działce kulturalnej także zapowiadane jest zaciskanie pasa. Już wiadomo, że kolejny Memoriał Strażacki dostanie mniejsze dofinansowanie, a radni specjalizujący się w tematyce kultury - Marek Rapnicki i Andrzej Rosół domagają się od magistratu zmiany profilu imprez wspieranych przez samorząd. Zamiast festynów z piwem i kiełbaską chcą promocji imprez ambitnych opartych na muzyce klasycznej i poezji.

Wydział, którym pokieruje R. Myśliwy będzie też intensywnie szukał pieniędzy na rozwiązanie problemu infrastruktury sportowej dla środowiska piłkarskiego. Zapowiedziane parę lat temu boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie OSiR ma kosztować 4 mln zł. Bez środków pozabudżetowych nie ma szans aby powstało. Testem sprawności działania będzie dla wydziału organizacja wielkiej imprezy biegowej w drugiej połowie roku - półmaratonu ulicami Raciborza.

Wojtek Żołneczko


Robert Myśliwy ma 38 lat, jest absolwentem Wydziału Historyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, gdzie ukończył podyplomowe studia menadżerskie. Ostatnio pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Był radnym miejskim V i VI kadencji samorządu w latach 2006-2014.

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Były naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu