Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Czy most autostradowy na A1 w Mszanie będzie nocą podświetlany?

01.03.2015 13:10 | 4 komentarze | abs

- Dlaczego sławetny most na A1 nie jest nocą podświetlany. Przecież podobne konstrukcje na całym świecie są znacznie bardziej eksponowane - pyta Czytelnik "Nowin Wodzisławskich"

Czy most autostradowy na A1 w Mszanie będzie nocą podświetlany?
Zdjęcie mostu autostradowego na A1 w Mszanie przesłane nam przez katowicki oddział GDDKiA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do redakcji „Nowin Wodzisławskich” zgłosił się czytelnik z pytaniem: dlaczego sławetny most na A1 nie jest nocą podświetlany. Przecież podobne konstrukcje na całym świecie są znacznie bardziej eksponowane. A choć kłopotów z tym konkretnym mostem w Mszanie było co nie miara, to oddać mu trzeba, że prezentuje się całkiem nieźle. Dlaczego więc by tego jeszcze bardziej nie pokazać?

- Most nie musi być podświetlony - odpowiada Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA. - Zgadzam się z tym, że mosty takiej rangi są eksponowane podświetleniem. Ale dokumentacja projektowa mostu zlokalizowanego w ciągu autostrady A1 w Mszanie nie zawierała projektu jego podświetlenia, zatem nie został on wyposażony w instalację podświetlającą podpory, cięgna czy inne elementy mostu. W obrębie węzła drogowego Mszana, w tym na przedmiotowym moście, wybudowano oświetlenie drogowe, które oprócz zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników ruchu również zapewnia odpowiednie walory estetyczne, o czym mogą świadczyć dołączone do niniejszej wiadomości zdjęcia. Na chwilą obecną nie przewiduje się dodatkowego oświetlenia na obiekcie - dodaje.

Rzecznik przesyła nam zdjęcia wzmiankowanego mostu w Mszanie wieczorową porą. - Na tych zdjęciach bardzo ładnie to wygląda i według mnie nie potrzeba dodatkowego oświetlenia. - mówi Marek Prusak. A państwo co myślą?

(abs)