Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Prezydent wystąpi o zakaz zawracania przy strażackiej komendzie

27.02.2015 16:01 | 1 komentarz | ma.w

Kolizyjny punkt na ul. Reymonta gdzie można zawracać trafił do interpelacji radnego Wiesława Szczygielskiego. Po wystąpieniu rajcy ze swego klubu Mirosław Lenk postanowił zwrócić się do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Prezydent wystąpi o zakaz zawracania przy strażackiej komendzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wysokości wyjazdu z komendy Państwowej Straży Pożarnej przy Odrostradzie wielu kierowców korzysta z możliwości zawracania na dwupasmówce. O niebezpieczeństwie jakie powodują na drodze takie manewry wpierw mówił radny Michał Fita (niezależny), a na ostatniej sesji rady dołączył doń Wiesław Szczygielski (Razem dla Raciborza). Jest zawodowym strażakiem i obserwuje jakie zagrożenie w ruchu stwarzają kierowcy zawracając nieopodal komendy. Poprosił prezydenta miasta by ten podjął działania w kierunku ustawienia w tym miejscu zakazu zawracania. Nie dotyczyłby wozów straży pożarnej.

Mirosław Lenk zobowiązał się do zwrócenia uwagi na problem w formie pisemnej do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Decyzja należy do zarządcy drogi. Prezydent nie jest zwolennikiem lewoskrętów na dwupasmowej drodze. Z jego inicjatywy zlikwidowano takowy obok stacji paliw BP.

Zdania na ten temat są podzielone w gronie radnych Raciborza. Marcin Fica (Razem dla Raciborza) wskazywał ostatnio, że zakaz zawracania może zakorkować rondo na placu Mostowym, bo kierowcy będą musieli nań wjechać by z powrotem trafić na Odrostradę.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wiesław Szczygielski

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz