Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Do marcowej sesji radni powiatu pracują ze spokojem

25.02.2015 09:25 | 0 komentarzy | ma.w

Przewodniczący Adam Wajda poinformował na sesji 24 lutego o dalszych losach radnych, którym grozi wygaśnięcie ich mandatów.

Do marcowej sesji radni powiatu pracują ze spokojem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszyscy rajcy z Raciborza stracą mandaty na czas dodatkowych wyborów zasądzonych przez Sąd Okręgowy w Gliwicach po tym jak uznał on protest wyborczy SLD. Kwestionowano wynik wyborczy, który mogła wypaczyć  zamiana kart do głosowania w dwóch obwodach.

Aktualnie trwa procedura odwoławcza. Protest komisarza wyborczego złożony w tej sprawie został rozpatrzony w Gliwicach i akta sprawy trafiły do Sądu Apelacyjnego w Katowicach, w wyniku odwołania. Jak powiedział na sesji Wajda sąd ten ma 30 dni na rozpatrzenie sprawy, a następnie poinformuje zainteresowane strony o swej decyzji. W Raciborzu nie robią sobie wielkich nadziei na pozytywne rozstrzygnięcie, a od niego nie przysługuje już odwołanie. - Tam zapadnie decyzja ostateczna - podkreślił przewodniczący Wajda.

Wedle jego obliczeń rada powiatu zdąży się jeszcze zebrać i zapowiedział kolejną sesję 24 marca. Jej tematem będzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Czytaj także:Ludzie:

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego