Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Kultura

Zobacz jak przedszkolaki bawiły się na Nocce z Koziołkiem Matołkiem

24.02.2015 14:52 | 0 komentarzy | ż

Multimedialna wycieczka do Warszawy, Zakopanego i Pacanowa, podróż przez trzy królestwa - trójkątne, kwadratowe i prostokątne - tak wyglądały atrakcje "Nocki...".

Zobacz jak przedszkolaki bawiły się na Nocce z Koziołkiem Matołkiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 20 lutego grupa przedszkolaków bardzo późnym wieczorem odwiedziła bibliotekę w Markowicach aby spotkać się z Koziołkiem Matołkiem - bohaterem pierwszego polskiego komiksu Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Wszystkie dzieci przyszły w przebraniach Koziołka, dominowały więc barwy narodowe. W trakcie prezentacji multimedialnej zwiedzono w Warszawie mieszkanie Kornela Makuszyńskiego, w Zakopanym jego muzeum a w Pacanowie miejsca i atrakcje związane z bohaterem Nocki.

Wszyscy znają czterowiersz o Koziołku, który „…właśnie nową zaczął podróż by ją skończyć w Pacanowie…” więc i tym razem Koziołek, a wraz z nim grupa dzieci wyruszyli w podróż do królestwa trójkątnego, okrągłego, kwadratowego i prostokątnego. Efektem podróży były  piękne prace plastyczne.

- Na kolejnych zajęciach w bibliotece wyruszymy z Koziołkiem Matołkiem w bajkową podróż książkową do Chin - informuje markowicka filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

źródło: MiPBP Racibórz