Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Piotr Duda: trwa cyniczna nagonka na związki zawodowe

12.02.2015 10:08 | 20 komentarzy | żet

Przewodniczący Komitetu Krajowego NSZZ "Solidarność" wzywa posła PO Michała Jarosa do wycofania się ze stwierdzenia, że związki zawodowe kosztują obywateli 250-300 mln zł rocznie.

Piotr Duda: trwa cyniczna nagonka na związki zawodowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek poseł Platformy Obywatelskiej Michał Jaros przekazał mediom, że opracowuje raport na temat kosztów utrzymania związków zawodowych w Polsce. Według Jarosa mowa o niemałych pieniądząch - szacunkowo 250-300 mln zł rocznie.

Wypowiedź polityka PO wywołała ostrą reakcję przewodniczącego "Solidarności" Piotra Dudy. - Stwierdzenia posła PO Michała Jarosa, że związki zawodowe kosztują obywateli od 250 do 300 mln zł rocznie są kłamstwem i jeżeli poseł nie wycofa się z tych twierdzeń, sprawa znajdzie swój finał w sądzie - oświadczył Duda, przypominając że związki zawodowe nie otrzymują pieniędzy z budżetu państwa.

- W każdej chwili jestem gotowy do debaty o kosztach jakie obywatele ponoszą na funkcjonowanie nie tylko partii politycznych, ale również całego „tabunu” polityków, którzy zasiadają w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa, funkcjonują w niezliczonych gabinetach politycznych, tworzonych nawet na poziomie samorządów, czy piastujących stanowiska w rządowych agencjach. A pan poseł Jaros w tym temacie miałby dużo do powiedzenia - kończy Piotr Duda.