Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Mieszkańcy Mszany w studio TVP Katowice i Polskiego Radia [ZDJĘCIA]

11.02.2015 12:15 | 0 komentarzy | ż

W poniedziałek 9 lutego blisko czterdziestu mieszkańców gminy Mszana (głównie dzieci) wzięło udział w wycieczce do Katowic. Tutaj w ramach atrakcji na ferie organizowanych przez GOKiR zwiedzili radio i telewizję.

Mieszkańcy Mszany w studio TVP Katowice i Polskiego Radia [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ZPierwszym etapem wycieczki była wizyta w Telewizji Katowice. - Oprowadzał nas Grzegorz Barański, wydawca Aktualności. Wyjaśniał zawiłości związane z realizacją programów telewizyjnych. Grupa zobaczyła m.in. małe studio telewizyjne, była w pomieszczeniu realizatora dźwięku, a także w największym studio jakim dysponuje TVP Katowice. Tutaj powstają najważniejsze programy stacji, m.in. Aktualności - mówi Rafał Jabłoński, dyrektor GOKiR Mszana.

Prawdziwą gratką (szczególnie dla nieco starszych) była wizyta w siedzibie Radia Katowice. Tutaj dwiema grupami z gminy Mszana zajęli się dziennikarze i prezenterzy: Marek Ciepliński i Cezary Orzech. Panowie zaprezentowali m.in. salę koncertową Polskiego Radia z niesamowitą akustyką, pomieszczenia realizatorów dźwięku, studia główne, w których prowadzone są audycje, a także muzeum radiowe.

- Myślę, że dla wielu z nas wizyta w siedzibie radia była ciekawym przeżyciem. Być może dlatego, że oprowadzał nas Marek Ciepliński, pasjonat radiowy, który pracuje w katowickiej rozgłośni od 32 lat. Pan Marek mówił nie tylko o realizacji programów dzisiaj, ale sięgał do historii radia. Robił to w bardzo ciekawy i przystępny sposób - relacjonuje Agata Wrożyna-Juszczak, zastępca dyrektora GOKiR Mszana.

źródło: GOKiR Mszana


Zobacz również: