Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Policjant stracił nogę, ale chce wrócić do służby. Potrzebuje pomocy

04.02.2015 10:59 | 0 komentarzy | żet

Przejażdżka z rajdowym mistrzem Kajetanem Kajetanowiczem, poranem z Adamem Małyszem, czy kolacja z Marcinem Wyroskiem - wszystko to można wylicytować na aukcji charytatywnej, z której dochód zostanie przekazany na zakup protezy i rehabilitację okaleczonego policjanta.

Policjant stracił nogę, ale chce wrócić do służby. Potrzebuje pomocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilkanaście tygodni temu młody policjant pełnił odpowiedzialną i ciężką służbę na drodze. Podczas prowadzonej kontroli drogowej, przejeżdżająca ciężarówka wciągnęła go pod koła. W wyniku tego wypadku policjant stracił nogę. Teraz, walcząc o powrót do zawodowego życia, chce w dalszym ciągu służyć i dbać o nasze bezpieczeństwo.

Każdego dnia słyszymy o ofiarach i rannych w wypadkach drogowych. Bulwersujemy się informacjami o dziesiątkach, a nawet setkach nietrzeźwych, zatrzymywanych codziennie za kierownicami swoich aut. Pamiętajmy, że zatrzymania sprawców takich przestępstw i wykroczeń zawdzięczamy policjantom w białych czapkach. Dzisiaj jeden z nich potrzebuje naszej pomocy. Weźmy udział w aukcji charytatywnej. Dochód zostanie przekazany na zakup protezy i rehabilitację - informuje śląska policja.

Zwycięzcy aukcji przede wszystkim pomogą potrzebującemu funkcjonariuszowi, ale przy okazji będą mogli przeżyć szczególne chwile podczas:

  • rajdowych emocji w samochodzie Kajetana Kajetanowicza. Za kierownicą usiądzie sam mistrz, który gwarantuje niezapomniane przeżycia (kliknij, aby licytować),
  • niezwykłego poranku z Adamem Małyszem. Na czym ma on polegać? Szczegóły są pilnie strzeżone przez Pana Adama (kliknij, aby licytować),
  • przepysznej kolacji z muzykiem Marcinem Wyrostkiem (kliknij, aby licytować).

Ponadto w wyniku licytacji można stać się posiadaczem:

  • repliki szabli oficerskiej, którą otrzymał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Śląski Komendant Wojewódzki Policji - nadinspektor Krzysztof Jarosz (kliknij, aby licytować),
  • pamiątkowego stroju kolarskiego wyścigu Tour de Pologne z 2014 roku, wraz z białą koszulką dla najlepszego sprintera. Całość uświetniona autografami legendarnego Czesława Langa - organizatora wyścigu (kliknij, aby licytować).

Cena wywoławcza każdej atrakcji to tylko 100 zł. Policjantowi można również pomoc przekazując 1% podatku. KRS 0000223179 - cel: „Powrót do służby” lub dokonując wpłaty na konto 07 1140 2017 0000 4102 1308 6843.

Inicjatorami akcji są: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Licytacja ruszyła 3 lutego i potrwa do 17 lutego 2015 roku.

źródło: KWP Katowice, oprac. żet