Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

W Gorzycach już bez drugiego wicewójta

29.01.2015 14:55 | 8 komentarzy | art

 

Wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk rozpoczął reorganizację urzędu gminy. W jej ramach, zgodnie z przedwyborczymi zapowiedziami zlikwidowano stanowisko II wicewójta.

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Piastujący tę funkcję Czesław Zychma otrzymał trzymiesięczne wypowiedzenie, które kończy się w marcu. Co ciekawe w ramach reorganizacji zlikwidowano jeszcze jedno stanowisko – pół etatu ds. przeciwpożarowych, który zajmował Jacek Bażan. - W tym przypadku nie doszło do wypowiedzenia umowy pracy. Osoba, która zajmował to stanowisko miała podpisaną umową na pół roku i umowa ta nie została przedłużona – wyjaśnia Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że przed Bażanem stanowisko to od lat piastował Jerzy Glenc, który jednak sam się zwolnił, a później podjął zamiar kandydowania na wójta Gorzyc. Glenc nie wszedł do drugiej tury, za to poparł w niej Jakubczyka. Nie brakowało komentarzy, że w zamian otrzyma zatrudnienie w urzędzie. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, by tak miało się stać. Tym bardziej, że właśnie zlikwidowano stanowisko, na którym pracował.

 

Kilkadziesiąt tysięcy oszczędności

- Wójt przeanalizował wszystkie za i przeciw. Wziął pod uwagę zarówno czynnik finansowy jak i ludzki. Likwidacja stanowisk przyniesie oszczędności, co było zapowiadane w programie wyborczym. Przy tym dotknęła ona osoby, dla których praca w urzędzie była dodatkowym źródłem dochodów, więc nie było obaw, że pozostaną one bez środków do życia – wyjaśnia Wioletta Langrzyk. Czesław Zychma to emeryt, zaś Jacek Bażan jest zawodowym strażakiem. Przy czym ten ostatni, kilka miesięcy przed upływem minionej kadencji dla pracy w urzędzie zrezygnował z mandatu radnego. Jak wyjaśnia Langrzyk decyzje wójta dotyczące reorganizacji obu stanowisk przyniosą w 2015 roku oszczędności na poziomie ponad 48 tys. zł.

 

Wójt bierze oświatę i kulturę na siebie

Drugi zastępca wójta pełnił nadzór nad placówkami oświatowymi, GZOF-em, instytucjami kultury, oraz nad referatem spraw obywatelskich. Teraz większość tych zadań przejął wójt Jakubczyk. Za wyjątkiem referatu spraw obywatelskich, który trafił pod „skrzydła” sekretarza gminy Marii Władarz. Z kolei zakres czynności pracownika do spraw przeciw pożarowych podzielony został pomiędzy dwie istniejące już referaty.

 

(art)