środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Straż miejska robi za taksówkę dla pijanych

28.01.2015 20:48 | 0 komentarzy | ma.w

Prezydent Mirosław Lenk podał na sesji ilu raciborzan odwieziono do izby wytrzeźwień w Bytomiu. Robią to straż miejska i policja.

Straż miejska robi za taksówkę dla pijanych
Komendant Straży Miejskiej Wiesław Buczyński i Przewodniczący Rady Miasta Henryk Mainusz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze statystyk podanych przez włodarza Raciborza wynika, że służby interweniowały 47 razy. Prym w transportowaniu nietrzeźwych wiedzie straż miejska - 31 kursów. Policjanci zabierali pijanych 16 razy. Dodatkowych 25 przewozów zrealizowano pod adresy domowe ludzi, którzy przesadzili z alkoholem. - Czasami robimy za taksówkę osób nietrzeźwych gdy odwozimy je do domu. Ale tak jest taniej, bo bliżej i wiemy, że zajmie się tym człowiekiem ktoś bliski - wyjaśnił Lenk radnym na sesji. - Jak żona kocha to nie zbije - skomentował szef rady miasta Henryk Mainusz.

O dane nt. przewozu nietrzeźwych pytano prezydenta w związku z planami zakupu przez straż nowego samochodu do wożenia nietrzeźwych. Ma kosztować ponad 100 tys. zł. Po wniosku radnego Michała Wosia prezydent zdecydował, że dodatkowe pieniądze na jego zakup przekaże po tym jak komendant straży zda roczny raport z działalności formacji.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Michał Woś

Michał Woś

Były radny Raciborza, były wiceminister sprawiedliwości, pełnomocnik ministra Zbigniewa Ziobry, radny sejmiku śląskiego i członek zarządu województwa.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.