Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Będzie remont Chabrowej, ale Miasto nie pomoże przy placach zabaw

28.01.2015 08:32 | 0 komentarzy | pm

Na ostatniej sesji Rady Miasta Rybnika został zaprezentowany budżet Rybnika na rok 2015. Wśród ważniejszych remontów dróg, które przewidziane są do realizacji w najbliższym czasie, znalazła się ul. Chabrowa. Miasto planuje wyremontować jezdnię, przeznaczając na to przedsięwzięcie 2,5 mln zł.

Będzie remont Chabrowej, ale Miasto nie pomoże przy placach zabaw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O remont tej drogi, od dłuższego czasu zabiegało wiele osób. M.in. nowa radna Maria Polanecka-Nabagło czy zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej RSM Radosław Lewandowski, który jeszcze w ubiegłym roku otrzymał zapewnienie od władz miasta, że remont ten zostanie przeprowadzony. Jak się okazało, deklaracje tym razem znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Na czwartkowej sesji, Polanecka-Nabagło podziękowała prezydentowi za uwzględnienie w budżecie remontu ul. Chabrowej. – To ogromna radość dla całej rady dzielnicy. Dziękuję autorom budżetu, że uwzględnili tę ulice do remontu – powiedziała radna, która zapytała również prezydenta, czy Miasto może doposażać spółdzielcze place zabaw.

Odpowiedz Piotra Kuczery była jednoznaczna. – Nie możemy finansować czegoś, co nie jest na naszym terenie. Zależy nam na współpracy ze spółdzielnią, ale jeżeli chodzi o inwestycje, to mamy tutaj duże ograniczenia – stwierdził prezydent Rybnika.

(pm)

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika