Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Ferie przed komputerem? Niekoniecznie. Sprawdź co dla dzieci i młodzieży przygotował OSiR

27.01.2015 09:35 | 0 komentarzy | ż

Zimowe ferie za pasem, więc miasto Racibórz jak co roku przygotowało dla swoich najmłodszych mieszkańców wachlarz atrakcji w swoich placówkach. Ciekawą ofertę dla amatorów wodnych zabaw szykuje również aquapark H2Ostróg. Będą bezpłatne lekcje pływania, zajęcia animacyjne oraz gry i konkursy.

Ferie przed komputerem? Niekoniecznie. Sprawdź co dla dzieci i młodzieży przygotował OSiR
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już 2 lutego dzieci z powiatu raciborskiego rozpoczną dwutygodniowe zimowe ferie. Niezależnie, czy w tym czasie spadnie śnieg, ferie nie będą nudne. Władze Raciborza, jak co roku zadbały, aby najmłodsi mieszkańcy spędzili wolny czas w miły i atrakcyjny sposób.

Ciekawą ofertę dla amatorów wodnych zabaw przygotowuje również aquapark H2Ostróg. – W ostatnim czasie bardzo popularny staje się aktywny tryb życia, więc my idąc za tym trendem przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć swoje pociechy zdrowych nawyków. Wiemy, że wielu z nich chciałoby pojeździć na nartach, albo przynajmniej poślizgać się na sankach, niestety, takich atrakcji nie zapewnimy, bo nie mamy do tego warunków, ale zapraszamy do korzystania z innych możliwości, które przygotowaliśmy podczas tegorocznych ferii - zachęca Krzysztof Borkowski, zarządca aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych na krytej pływalni? – Od poniedziałku do piątku odbywać się będą bezpłatne lekcje pływania, prowadzone pod okiem wykwalifikowanego instruktora Dariusza Kwapika. Natomiast dla dzieci, które już potrafią utrzymać się na wodzie zorganizujemy zabawy animacyjne, zawody czy turnieje w siatkówkę lub piłkę wodną - wylicza Marcin Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz, dodając, że aby korzystać z atrakcji należy wykupić bilet wstępu na basen.

W tygodniu od 01-13.02 (poniedziałek-piątek) bezpłatne lekcje pływania oraz zajęcia animacyjne dla dzieci w H2Ostróg (po zakupie wejściówki na basen) odbywać się będą w godz.:

 

  • 8.00-9.00 - gry i zabawy
  • 9.00-10.00 - nauki pływania
  • 13.00-14.00 - nauki pływania
  • 14.00-15.00 - gry i zabawy

 

Interesujące zajęcia odbywać się będą również w pozostałych obiektach należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Nieopodal aquaparku usytuowane jest lodowisko „PIASTOR”, na którym podczas ferii można będzie nauczyć się jeździć na łyżwach (poniedziałek-piątek 9.00-10.00), a na pobliskiej kręgielni stoczyć pojedynek w kręgle (wejścia dla grup zorganizowanych 8.00-12.00). Natomiast w hali widowiskowo-sportowej „Arena Rafako” przy ul. Łąkowej odbywać się będę liczne turnieje sportowe dla dzieci i młodzieży (początek rozgrywek o godz. 12.30). Zawody są bezpłatne, a udział w nich może wziąć każdy chętny. Zapisy do turniejów odbywać się będą w dniu zawodów. Poza tym, przez cały okres ferii dzieci i młodzież w godzinach 9.00-19.00 mogą bezpłatnie korzystać ze stołów do tenisa stołowego.

Plan turniejów na pierwszy tydzień ferii:

 

  • 02.02.2015 - Turniej tenisa stołowego oraz piłkarzyków stołowych
  • 03.02.2015 - Turniej dwójek piłkarskich w siatkonogę
  • 04.02.2015 - Turniej badmintona
  • 05.02.2015 - Turniej dwójek siatkarskich

 

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych w zależności od zgłoszeń zawodników.

Tak bogata oferta atrakcji na pewno zachęci do korzystania z obiektów najmłodszych, jak i nieco starszych raciborzan gwarantując im ciekawą rozrywkę i dobrą zabawę.

źródło: OSiR Racibórz