środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Gazeta Polska Racibórz: kogo górnicy wywiozą na taczce i kiedy?

22.01.2015 22:50 | 10 komentarzy | ż

- W  moim mieście już od dawna pracę mają tylko ci w nielicznych maleńkich firmach i tysiące ludzi w państwowych administracjach. Poszukujący pracy wyemigrowali. Nie liczę nauczycieli i służby zdrowia. I moje miasto powoli umiera. Mają tak zasnąć w letargu Gliwice? Które miasto na Śląsku przeżyje? Katowice? - pyta w swojej relacji z protestu w Gliwicach Stefania Pak.

Gazeta Polska Racibórz: kogo górnicy wywiozą na taczce i kiedy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

17 stycznia stronie rządowej i związkowcom udało się wypracować kompromis dotyczący planu naprawy Kompanii Węglowej. Podpisanie porozumienia poprzedziły masowe protesty, m. in. w Gliwicach, gdzie do występujących w obronie swoich miejsc pracy górników dołączyła delegacja raciborskiego Klubu Gazety Polskiej.

- Górnicy się boją. Mówią o tym wprost. Wszelkie socjalne zabezpieczenia to nieco gotówki wraz z dokumentem zwolnienia i pustka! Wynajmowane mieszkanie, ewentualnie kredyt na dom, troje małych dzieci. Tak, na Śląsku rodzą się jeszcze dzieci. Kogo obchodzi los górników prowadzących akcję protestacyjną? Takich, jak my. Bo obchodzi na los ludzi i Śląsk. Czy przy stole do rozmów z rządem siedzą ludzie oddani sprawie, nie wiem. Już raz mieliśmy opozycję kontraktową, z wyboru , ale rządowego. A władzę w Gliwicach, w Katowicach – jak widać, Śląsk nie obchodzi. Czy górnicy fedrują, czy strajkują, pan prezydent miasta, pan wojewoda, oni pensje i tak wezmą - pisze Stefania Pak, przewodnicząca raciborskiego klubu GP.

Czytaj całość na stronie internetowej raciborskiego klubu GP (kliknij w ten link).

fot. klubygp.pl (Racibórz)