Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Dawid Wacławczyk dyskutował z drogówką

18.01.2015 19:26 | 0 komentarzy | ma.w

Lider opozycji w powiecie Dawid Wacławczyk zajął się tematem niebezpiecznego łuku na DK 45 pod prywatnym przedszkolem przy ul. Starowiejskiej. – Wbiło się tam już 11 aut. Jest bardzo niebezpiecznie – przekazał radzie powiatu.

Dawid Wacławczyk dyskutował z drogówką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wacławczyk doprowadził do wizyty pod przedszkolem policjantów z raciborskiej drogówki. – Funkcjonariusze sugerują by w tym miejscu odbyła się wizja w terenie zespołu ds. bezpieczeństwa drogowego (komisja bezpieczeństwa i porządku – red.). Ich zdaniem to najmocniejsze ciało i głos w sprawach zmian w komunikacji drogowej – oznajmił prezes NaM-u na wspólnym posiedzeniu komisji rady powiatu.

Po rozmowach z policjantami D. Wacławczyk uważa, że obok przedszkola powinny zostać zamontowane barierki ochronne lub inna forma zabezpieczenia przed rozpędzonymi samochodami. – Sam nie jestem w tej kwestii fachowcem, nie będę proponował konkretnych rozwiązań, niech to zrobią specjaliści – zaznaczył radny powiatowy.

Ze statystyk drogówki wynika, że w tym miejscu „wbiło się” już 11 aut i wyobraźnia podpowiada, że w końcu dojdzie na Starowiejskiej do tragedii.

Starosta raciborski Ryszard Winiarski przypomniał, że sprawa dotyczy drogi krajowej i powiat może jedynie wnioskować przy niewielkiej sile sprawczej o inwestycje GDDKiA, zarządcy szosy. Obiecał przedstawić problem komisji. Wnioskiem przekazanym przez Wacławczyka zdziwiony był Artur Wierzbicki z PO. – W komisji, która miałaby pójść na wizję w terenie jest dwóch policjantów. Skoro jest tam tak dużo zdarzeń to mogli wcześniej poddać temat dyskusji – zauważył na koniec.

(ma.w)

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski