Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Kultura

Koncert noworoczny w RCK. Po władzy pojawiła SKAZA

09.01.2015 19:08 | 0 komentarzy | ma.w

Prezydent Raciborza i starosta raciborski zaprosili dziś mieszkańców na doroczny Koncert Noworoczny. Zamiast gwiazd wystąpili miejscowi artyści z RCK. - To dla nas zaszczyt móc uświetnić ten koncert - podkreślała dyrektor centrum Janina Wystub. W galerii zdjęć zobacz kto przyszedł na imprezę.

Koncert noworoczny w RCK. Po władzy pojawiła SKAZA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaproszenie prezydenta i starosty przyjęli m.in. radni miejscy (m.in. Leon Fiołka, Janusz Loch, Marcin Fica, Paweł Rycka, Wiesław Szczygielski, Jan Wiecha); powiatowi (m.in. Marek Kurpis, Brygida Abrahamczyk, Andrzej Chroboczek, Artur Wierzbicki). Przyszedł były starosta Adam Hajduk, pojawił się też Tomasz Kusy były samorządowiec z PiS. Obecni byli także poseł Henryk Siedlaczek i p.o. rektora PWSZ Juliusz Kieś.

- To był trudny rok - ocenił 2014 Mirosław Lenk. Podziękował za wybór na prezydenta miasta i za wszelkie wsparcie. - Będziemy służyć pracą dla dobra miasta i powiatu - obiecał prezydent w imieniu swoim oraz radnych.

- 2015 będzie rokiem zmian. W sposobie komunikacji z mieszkańcami, w relacjach z biznesem, we współpracy prezydenta z radą wreszcie niezbędnych zmian kadrowych. Nasze działalnia zmierzać będą w kierunku zwiększenia udziału mieszkańców w sprawowaniu władzy w tym w szczególności o współdecydowaniu o najważniejszych inwestycjach i wydatkach z budżetu samorządu. Słuchamy tego, słuchaliśmy wcześniej. To spore wyzwania i życzmy sobie i mieszkańcom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, powodzenia w pracy zawodowej i życiu osobistym oraz determinacji w podjętych zamierzeniach i zobowiązaniach - przekazał zebranym M. Lenk

Starosta Ryszard Winiarski życzył by nowy rok był udany i spokojny rok "aby mimo chwilowych zakłóceń w starostwie samorząd mógł dalej pracować".

Jako pierwsza pojawiła się na scenie SKAZA z Manuelą Krzykałą. Po występach zespołów amatorskiego ruchu RCK włodarze zaprosili widzów "na szampana i drobny poczęstunek".

Ludzie:

Janina Wystub

Janina Wystub

Była dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski