Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Sesja powiatu z minutą ciszy dla śp. rektora Szepelawego

29.12.2014 12:05 | 0 komentarzy | ma.w

Ostatnie w tym roku posiedzenie rady zaczęło się od uczczenia pamięci zmarłego prof. dr hab. Michała Szepelawego. Na sesji przyjęto też budżet powiatu na 2015 rok. Uchwalono go 13 głosami za przy 8 wstrzymujących się.

Sesja powiatu z minutą ciszy dla śp. rektora Szepelawego
Ostatnie w 2014 roku posiedzenie rady powiatu. Przed samorządowcami wystąpił Roman Peikert, urzędnik ze starostwa. Mówił o planowanej w szpitalu instalacji solarnej.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pan rektor Szepelawy ogromnie zasłużył się dla rozwoju raciborskiej uczelni - stwierdził przewodniczący rady powiatu Adam Wajda i poprosił członków rady o minutę ciszy by uczcić pamięć zmarłego. - To był mój profesor i sąsiad. Jestem zaszokowany informacją o jego śmierci - powiedział nam wicestarosta Marek Kurpis, który kończył SN pod kierunkiem M. Szepelawego. - Jeszcze w tygodniu przed świętami normalnie pracował na uczelni. Trudno uwierzyć, że nie ma go już z nami - usłyszeliśmy od Piotra Olendra, członka zarządu powiatu.

Sesja budżetowa trwała niespełna godzinę. Uchwalono na niej plan finansowy powiatu na 2015 rok. Nie poparli go radni NaM-u i PiS-u. Dominik Konieczny zwrócił uwagę, że starosta R. Winiarski nie dostarczył mu odpowiedzi na pytania dotyczące budżetu zadane na wspólnym posiedzeniu komisji. Pytał o plan remontów dróg w nowym roku oraz instalację solarną w szpitalu. Starosta i Roman Peikert ze starostwa wyjaśniali te kwestie ale Konieczny nie był zadowolony z odpowiedzi. Twierdził też, że nie dostał na czas części materiałów omawianych na sesji. Ripostował mu Piotr Olender. - Na sesję warto przychodzić z laptopem bo na nich pracujemy i materiały są aktualizowane na bieżąco - wyjaśniał.

W trakcie posiedzenia podziękowano (gratulował R. Winiarski, radni stali) Danucie Hryniewicz, byłej dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej za lata pracy w podległej powiatowi jednostce. - Życzę każdemu by odchodził z pracy z taką satysfakcją z efektów swojej działalności - powiedziała Hryniewicz.

Na 3 sesji kadencji 2014-2018 złożono pierwszą interpelację. Uczynił to Dawid Wacławczyk z NaM. Pytał o "dżentelmeńską umowę" jaką powiat zawarł z dyrekcją szpitala w temacie spłaty pożyczek udzielanych lecznicy przez samorząd. Starosta Winiarski wyjaśnił, że rolą rady powiatu jest dbać o szpital bo "ten jest nasz". Powiat zamierza zainwestować w wyposażenie szpitala jeszcze 1,2 mln zł, np. w formie umorzenia kolejnych pożyczek dla placówki z Gamowskiej.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Piotr  Olender

Piotr Olender

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski