Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Nowa wiceburmistrz w Kuźni. Ożywi dyskusję wokół Odrzańskiej Drogi Wodnej?

28.12.2014 16:56 | 0 komentarzy | woj

Gabriela Tomik uważa, że nasz region zbyt mało angażował się w pracach nad koncepcją ożywienia gospodarczego regionów położonych w Dolinie Odry poprzez modernizację Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Nowa wiceburmistrz w Kuźni. Ożywi dyskusję wokół Odrzańskiej Drogi Wodnej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej ogłosił 18 grudnia kto zostanie jego zastępcą. Z fotelem zastępcy burmistrza żegna się Bogusław Wojtanowicz, który jest obecnie na zwolnieniu. Jego obowiązki przejmuje od 1 stycznia Gabriela Tomik. Nowa wiceburmistrz do niedawna była związana z samorządem Kędzierzyna-Koźla, gdzie pełniła funkcję pełnomocnika prezydenta ds. rzeki Odry. Pomimo że zadania wiceburmistrza na pewno wykroczą poza brzegi rzeki, to na pewno trzeba się spodziewać, że Gabriela Tomik ożywi dyskusję nad rolą Odry w przyszłości gminy Kuźnia Raciborska oraz całego regionu.

W wywiadzie, którego udzieliła naszej gazecie w sierpniu tego roku pani Tomik opowiadała się za bardziej zdecydowanymi działaniami w kierunku budowy Kanału Odra – Dunaj. Jednocześnie wyjaśniła, że rzekę można wykorzystać na wiele więcej sposobów. Jako pełnomocnik zajmowała się również bezpieczeństwem przeciwpowodziowym.

(woj)

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.