Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Joanna Kluzik-Rostkowska obiecuje darmowy podręcznik dla uczniów II klasy

23.12.2014 09:45 | 0 komentarzy | ż

W nowym roku szkolnym darmowy podręcznik otrzymają również uczniowie klas II szkoły podstawowej. Ministerstwo edukacji zaprezentowało jego pierwszą część i zaprasza do udziału w konsultacjach.

Joanna Kluzik-Rostkowska obiecuje darmowy podręcznik dla uczniów II klasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2015 rok to drugi rok wdrażania reformy podręcznikowej – kolejny rocznik otrzyma bezpłatny elementarz od państwa; samorządy dostaną dotację podręcznikową dla kolejnych etapów edukacji.

„Nasza szkoła”

Drugoklasiści otrzymają we wrześniu czteroczęściowy podręcznik zintegrowany (do edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej z elementami edukacji plastycznej i muzycznej) oraz czteroczęściowy elementarz do edukacji matematycznej.

Seria podręczników do II klasy nosi nazwę „Nasza szkoła”. Sięgną po nią obecni pierwszoklasiści, którzy korzystają teraz z przygotowanego przez MEN „Naszego elementarza”. Swój dotychczasowy podręcznik przekażą natomiast młodszym kolegom.

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska zaznacza, że „Nasz elementarz” był „najbardziej skonsultowaną książką w Polsce” – za każdym razem w konsultacjach brało udział od kilkudziesięciu do stu tysięcy osób. – Z podręcznikiem „Nasza szkoła” reguły będą podobne. Pierwszą część zamieszczamy w Internecie i do 12 stycznia czekamy na opnie wszystkich zainteresowanych – podkreśla.

Konsultacje społeczne odbywają się za pośrednictwem strony www.naszaszkola.men.gov.pl.

Dotacje dla JST

W 2015 roku samorządy otrzymają dotację celową już nie tylko na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla pierwszej klasy szkoły podstawowej, lecz również dla drugoklasistów. Pieniądze z budżetu państwa przekazane zostaną również na uczniów klas IV i I klasy gimnazjum.

IV klasa:

  • dotacja na podręczniki - 140 zł,
  • dotacja na materiały ćwiczeniowe - 25 zł.

I klasa gimnazjum:

  • dotacja na podręczniki - 250 zł,
  • dotacja na materiały ćwiczeniowe - 25 zł.
aba, Serwis Samorządowy PAP, oprac. żet

 

Ludzie:

Joanna   Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska (ur. 14 grudnia 1963 w Katowicach), posłanka na Sejm VI i VII kadencji.