Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Tygodnik Rybnicki o zwrocie deputatu węglowego. To nie koniec walki o węgiel

14.12.2014 19:33 | 0 komentarzy | pm

W najnowszym numerze Tygodnika Rybnickiego piszemy o Kompanii Węglowej. Bez szumnych zapowiedzi, już po odwołaniu z funkcji prezesa Mirosława Tarasa, zarząd Kompanii podjął uchwałę o oddaniu byłym pracownikom spółki jednej tony węgla z deputatu za rok 2014, zabranej w lutym. Okazało się również, że prawnicy chcą walczyć o deputat za rok 2015.

Tygodnik Rybnicki o zwrocie deputatu węglowego. To nie koniec walki o węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piszemy także o pieniądzach jakie na odchodne dostanie były prezydent Adam Fudali. Na jego konto wpłynęło prawie 88 tys. zł. To ekwiwalent za niewykorzystany urlop i trzymiesięczna odprawa.

W najnowszym tygodniku warto również przeczytać materiał: „Piotr Kuczera dogadał się z Adamem Fudalim. PiS na aucie”. To relacja z ciekawej sesji Rady Miasta Rybnika, podczas której zawiązała się koalicja BSR – PO.

Piszemy także o tajemniczej śmierci pięciolatki, która zmarła w rybnickim szpitalu. Rodzice powiadomili o sprawie prokuraturę.

Zastanawiamy się również: Jak z dzieckiem świętować, gdy trzeba pracować? Zimowa przerwa świąteczna w tym roku rozpocznie się 22 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia, szkoły mają dodatkowo możliwość przedłużenia jej do 7 stycznia. To co cieszy dzieci, niekoniecznie podoba się rodzicom. Ci muszą iść do pracy i często nie mają z kim zostawić pociech. W tej sprawie interweniowała minister Joanna Kluzik-Rostkowska. Nie wszystkim nauczycielom się to spodobało.

Polecamy także materiał:  Takich sukcesów rybnickie judo nie miało nigdy. Rybniccy judocy, którzy na co dzień reprezentują Polonię Rybnik, przygotowują się do zakończenia sezonu. Okazją do tego będzie coroczna gala. A będzie co świętować. Takich sukcesów, jakie odnosili zawodnicy Polonii w kończącym się roku, jeszcze nigdy w historii klubu nie było.

Odwiedziliśmy również rodzinę, która dostała prezenty od Szlachetnej Paczki.

Poza tym jak zwykle przegląd najważniejszych wydarzeń z Rybnika i powiatu, informacje ze świata sportu, zapowiedzi kulturalne oraz krzyżówka i horoskop.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Ludzie:

Adam Fudali

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika

Joanna   Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska (ur. 14 grudnia 1963 w Katowicach), posłanka na Sejm VI i VII kadencji.

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika