środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Dzielnicowy zapobiegł tragedii w Gołkowicach

14.12.2014 18:34 | 1 komentarz | abs

Podczas inauguracyjnej Sesji Rady Gminy Godów wójt Mariusz Adamczyk dziękował aspirantowi Andrzejowi Truszczyńskiemu - dzielnicowemu komisariatu policji w Gorzycach - za bohaterską postawę podczas listopadowego napadu na kantor w Gołkowicach.

Dzielnicowy zapobiegł tragedii w Gołkowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, 25 listopada, około godz. 15.30 do kantoru w Gołkowicach przy ul. Celnej wtargnęli dwaj mężczyźni w kominiarkach. Trzeci oczekiwał na nich w samochodzie. Bandyci używając pałek sterroryzowali obsługę placówki i zażądali wydania pieniędzy. Zdarzenie zauważył wykonujący w pobliżu obchód dzielnicowy Andrzej Truszczyński. Natychmiast zainterweniował i wtargnął do kantoru. Swoją zdecydowaną postawą funkcjonariusz spłoszył sprawców. Nikt z obsługi nie odniósł żadnych obrażeń. Sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem marki Audi A3.

- Dziękuję naszemu dzielnicowemu Andrzejowi Truszczyńskiemu za bohaterską postawę - mówił wójt Adamczyk. - Udaremnił on działalność przestępczą, przeganiając napastników, którzy przy użyciu broni chcieli napaść na kantor. Dziękujemy, że zapobiegł tragedii, która mogła się wydarzyć. 

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie - mówi aspirant Truszczyński. - Choć to, co zrobiłem należy do moich obowiązków. Zrobiłem to, co powinienem.

Nagrodą dla policjanta były gadżety sygnowane logiem gminy.

Udaremnienie napadu na kantor było pierwszym takim zdarzeniem w 20-letniej pracy policjanta Andrzeja Truszczyńskiego. Jednak podobnych nie brakowało. - Zdarzało się, że łapałem złodziei kradnących tory, kilka razy na gorącym uczynku ująłem też włamujących się do sklepów - mówi.

(abs)

Wracając do sesji rady gminy Godów i uroczystości uhonorowania dzielnego policjanta - podziwiamy jego cierpliwość i wyrozumiałość. Na swoją „kolej” w porządku obrad rady gminy musiał bowiem czekać prawie dwie godziny. Podziękowania dla aspiranta zaplanowano jako ostatni punkt sesji. Może w przyszłości gmina Godów, wzorem innych, sąsiednich gmin postara się przenieść takie uroczystości na początek obrad, tak by gość nie musiał czekać aż tak długo?