Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Adam Hajduk żegna się z samorządem. Starostą będzie Ryszard Winiarski

09.12.2014 10:33 | 3 komentarze | ma.w

20 i pół roku Adam Hajduk był zatrudniony w urzędzie miasta oraz w starostwie. Teraz inżynier wraca do swego zawodu. Powiat zostawia w rękach kolegów z Razem dla Ziemi Raciborskiej.

Adam Hajduk żegna się z samorządem. Starostą będzie Ryszard Winiarski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To spora niespodzianka, zwłaszcza dla 665 wyborców, którzy głosowali na Hajduka 16 listopada wybierając go do rady powiatu. Obecny starosta zamiast w samorządzie chce znów pracować w branży budowlanej. Z naszych informacji wynika, że pójdzie śladem Andrzeja Markowiaka, swego byłego szefa, i będzie pracował w RZGW Gliwice przy budowie Zbiornika Racibórz.

W miejsce Hajduka do rady wejdzie Jerzy Parys, były radny miejski z Sudołu. Wynik „Razem” został źle przyjęty przez jego członków i uznano, że potrzeba zmian i to na samej górze. Stery w powiecie przejmie przedsiębiorca Ryszard Winiarski, szef klubu „Razem – PO” rządzącego powiatem przez minione 8 lat. Na zastępcę chce wziąć Marka Kurpisa. Ten kierował komisją budżetu i jest naczelnikiem wydziału edukacji w urzędzie miasta. Byłby odpowiedzialny za reformę powiatowej oświaty. W zarządzie znajdzie się też miejsce dla Andrzeja Chroboczka, ale na razie na pół roku w roli etatowego członka zarządu. Później i ta funkcja zostanie obsadzona kimś nowym. – Będą niespodzianki. Zaskoczą wszystkich – zapowiada R. Winiarski. Koalicja trzyma wszystko w tajemnicy, o personaliach udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, nikt nie chce w powiecie firmować informacji nazwiskiem. Słyszymy tylko, że „nowy zarząd musi być mocny”.

Winiarski nie wyklucza współpracy z opozycją. – Kiedy ktoś wyciąga rękę nie wypada odmówić – tłumaczy. Z naszych informacji wynika, że rozmowy toczą się z radnymi Naszego Miasta. – Z PiS-em nie będziemy współdziałać – zastrzega jeden z czołowych członków koalicji „Razem – PO”. Aktualnie ma ona w powiecie 14 radnych, opozycja 9.

(m)

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Andrzej Chroboczek

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski