środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Raciborskie expose Mirosława Lenka [AKTUALIZACJA]

08.12.2014 14:39 | 2 komentarze | ma.w

[AKTUALIZACJA 8.12.14, godz. 15.10] Miejski komisarz wyborczy Jan Cieślak oficjalnie ogłosił na sesji rady miasta, że Mirosław Lenk wygrał wybory na prezydenta miasta. Życzył mu by był prezydentem wszystkich mieszkańców. Zwycięzca złożył ślubowanie i wygłosił expose.

Raciborskie expose Mirosława Lenka [AKTUALIZACJA]
Mirosław Lenk podczas podpisywania aktu ślubowania na Prezydenta Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmiany personalne na kluczowych stanowiskach Miasta, likwidacja strefy płatnego parkowania i korekta stawek podatkowych to zapowiedzi prezydenta Raciborza na najbliższe pół roku.

Lenk wyszedł z propozycją udostępnienia obu klubom radnych sali błękitnej na spotkania. Zadeklarował, że chętnie będzie spotykał sie regularnie z radnymi opozycji oraz niezrzeszonymi. Piotr Klima zwrócił mu uwagę, żeby nie szufladkował członków rady jako opozycję i koalicję. - Takie myślenie powoduje, że tam gdzie nie wybrano prezydenta mamy dzielnice opozycyjne - stwierdził radny Naszego Miasta.

Do końca czerwca Mirosław Lenk zamierza dokonać zmian na kluczowych stanowiskach w urzędzie miasta i jego jednostkach. Według zapowiedzi od lipca nie będzie funkcjonować strefa płatnego parkowania. Lenk powiedział też, że wspólnie z radą zastanowi się nad korektą stawek podatków lokalnych z uwzględnieniem miejsca i rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej.

Lenk będzie zarabiać tyle co dotychczas, czyli 12 365 zł. Za taką kwotą głosowali dziś radni.


Czytaj również:

 Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz