Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Raciborscy wolontariusze zwierają szeregi: czworonogi muszą jakoś przetrwać zimę

04.12.2014 10:09 | 0 komentarzy | eos

Zima to trudny okres dla bezdomnych zwierząt, wolno żyjących kotów oraz czworonogów w schronisku. Dlatego wolontariusze z Inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Raciborzu zamierzają zewrzeć szeregi, aby pomóc im przetrwać ten zły czas.

Raciborscy wolontariusze zwierają szeregi: czworonogi muszą jakoś przetrwać zimę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inspektorat powstał na początku roku i w ciągu tych kilku miesięcy udało się oddać do adopcji ponad 250 kotów i psów, które nowe miejsce znalazły nie tylko w polskich domach, ale również za granicą w Niemczech, Szwecji i Norwegii. Rodzina z tego ostatniego kraju pokryła wolontariuszce koszty przelotu w obie strony, aby przyjąć pod swój dach niewidomego psa – Ślepka. Kolejny piesek czeka na swą nową właścicielkę z Niemiec.

Aktualnie wolontariusze przymierzają się do zbiórki koców i kołder, bardzo potrzebnych w schronisku, aby wyścielić nimi miejsca, w których przebywają psy chore, czy też suki ze szczeniakami. Akcja zbierania datków na rzecz bezpańskich psów i kotów planowana jest również podczas świątecznego jarmarku na raciborskim Rynku. Wolontariusze liczą na szczodrość miłośników zwierząt, którym nie jest obojętny los czworonogów. Szukają sponsorów, którzy wsparliby profilaktykę (szczepienia) oraz leczenie zwierząt. Raciborski OTOZ może udzielać pomocy w postaci karmy oraz opieki weterynaryjnej osobom, które chciałyby stworzyć domy zastępcze. W ramach współpracy z marketem handlowym „Netto” planowana jest zbiórka karmy dla czworonogów.

Na ostatnim spotkaniu raciborska organizacja poszerzyła swe szeregi o kolejnych sześć wolontariuszek. Towarzystwo otwarte jest na ludzi, którzy w różnych formach chcieliby wspierać jego działalność. Na początku lutego przyszłego roku, jak zapowiada koordynator raciborskiego OTOZ Krzysztof Bielecki, przeprowadzone zostanie szkolenie wolontariuszy na inspektorów.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się telefonicznie z reprezentującymi raciborski inspektorat: koordynatorem Krzysztofem Bieleckim – 880 518 364 i zastępcą koordynatora Danutą Migułą – 506 787 398 lub e-mailowo: raciborz@otoz.pl.

(ewa)


Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ

Animals Inspektorat w Raciborzu

konto nr 80 2030 0045 1110 0000 0394 6080