Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

W co gra Rada Miasta Rybnika?

02.12.2014 18:01 | 0 komentarzy | pm

Łukasz Dwornik, nowy przewodniczący rady miasta nie czuje się marionetką.

W co gra Rada Miasta Rybnika?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas pierwszej sesji Rady Miasta Rybnika ślubowanie złożyli wszyscy radni. Na sesji nieobecni byli Piotr Kuczera, Adam Fudali i Ewa Ryszka.

Głównym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady. Został nim Łukasz Dwornik (PiS), za którym głosowało 15 radnych, a 7 było przeciw. To dość zaskakujący wybór. Faworytem do tego stanowiska wydawał się być Andrzej Wojaczek. Nie uzyskał jednak poparcie swoich kolegów partyjnych, którzy zdecydowali, że ich kandydatem będzie Dwornik właśnie. Kandydaturę Wojaczka zgłosili radni PO. Ale ten nie zgodził się kandydować.

Ostatecznie więc szefem rady został Łukasz Dwornik.  Na jak długo? Spekuluje się bowiem, że to stanowisko obejmie Adam Fudali. Czy nowy szef rady nie czuje się więc marionetką? – Gdybym był w PiS rok, to powiedziałbym że tak, ale jestem w tej partii od samego początku i powiem, że zdecydowanie nie – oznajmił Dwornik i dodał. – To jak długo będę przewodniczącym rady zależy tylko od niej. Może to być tydzień, a może 4 lata? Mój wybór był konsekwencją ustaleń pomiędzy BSR a PiS – zakończył radny PiS.

Kto naprawdę będzie rządził radą miasta przekonamy się, gdy ta zbierze się w całości i zakończą się negocjacje pomiędzy ugrupowaniami, które mają swoich przedstawicieli w radzie. Miejmy nadzieję, że zwycięży w nich dobro Rybnika, a nie dużych partii.

Czytaj podobne