Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Rybniczanin szefem sejmiku, Lenartowicz w zarządzie województwa

01.12.2014 21:10 | 3 komentarze | tora

Grzegorz Wolnik z Rybnika został przewodniczącym Sejmiku Śląskiego. W zarządzie województwa znalazła się Gabriela Lenartowicz z Krzanowic, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przed nami cztery lata ciężkiej pracy. Zamierzam być przewodniczącym sejmiku, a nie samej koalicji i oferuję współdziałanie dla dobra województwa. Rola sejmiku jest niezwykle ważna, a ja traktuję ten wybór jako osobisty sukces, ale i zobowiązanie – stwierdził Grzegorz Wolnik.

Podział funkcji nastąpił 1 grudnia podczas pierwszego posiedzenia Sejmiku Śląskiego nowej kadencji. Zastępcami Wolnika (PO) zostali Bożena Borys-Szopa (PiS), Henryk Mercik (RAŚ) i Stanisław Gmitruk (PSL).

Nowym Marszałkiem Województwa Śląskiego został dotychczasowy poseł na Sejm RP, Wojciech Saługa (PO), który otrzymał poparcie 25 radnych w głosowaniu tajnym. Jak sam podkreśla, nowy zarząd ma kontynuować dzieło poprzedniego. - Zobowiązuję się do szerokiej współpracy, jest wiele rzeczy do zrobienia i wielu z nich powinniśmy się podjąć wspólnie. Naszym priorytetem jest poprawa komfortu życia mieszkańców, na którą składają się i wielkie projekty i małe rzeczy. Mamy dużą pulę unijnych środków do wydania i mam nadzieję, że ponownie będziemy liderem w ich skutecznym wykorzystywaniu – podkreślił Saługa.

W skład zarządu weszło dwóch wicemarszałków - Aleksandra Skowronek (PO) i Stanisław Dąbrowa (PSL) oraz dwóch członków zarządu - Gabriela Lenartowicz (PO) i Kazimierz Karolczak (SLD).

Władzę w sejmiku sprawuje koalicja mająca 25 z 45 mandatów. Koalicję współtworzą radni PO (17 mandatów), PSL (5) oraz SLD (3). W opozycji znalazł się PiS (16 mandatów) oraz RAŚ (4).

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm