Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

PILNE

150 osób dołączyło do bazy potencjalnych dawców szpiku

28.11.2014 15:33 | 0 komentarzy | ż

W dniach 26-27 w Raciborzu trwała akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wzorem lat ubiegłych aktywnie zaangażowali się w nią studenci PWSZ Racibórz.

150 osób dołączyło do bazy potencjalnych dawców szpiku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już po raz trzeci Raciborscy studenci postanowili pomóc ludziom chorym na białaczkę i zorganizowali dzień Dawcy szpiku kostnego. Kolejna edycja pokazała iż, zainteresowanie wśród mieszkańców jest ogromne. W tym roku działali pod nazwą „Dwa Wymazy & Do Bazy”.

- Już trzeci raz zorganizowaliśmy dzień Dawcy szpiku kostnego w Raciborzu – mówi Dawid Machecki, ambasador fundacji DKMS Polska. – Na nasz apel odpowiedziało 150 osób gotowych nieść pomoc ludziom chorym na białaczkę. Ta ilość zarejestrowanych udawania, że warto organizować to przedsięwzięcie w Raciborzu – informuje Dawid Machecki.

W ciągu trzech lat studentom z Raciborza udał się zarejestrować ponad 670 osób, którym "nie jest obojętny los drugiego człowieka i są w stanie uratować życie chorej osoby". - Za organizacją tych dwóch dni rejestracji stała cała rzesza ludzi, której jesteśmy ogromnie wdzięczni! Dziękujemy partnerom: Galerii Młyńskiej, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz Miastu Racibórz. Wolontariusze nie byli głodni dzięki firmie Mieszko, restauracji McDonald’s oraz Cafe Club Ekipa. JP Telebim wyświetlił na telebimach nasze reklamy, PKS oraz autobusy miejskie rozwiesiły plakaty w swoich autobusach. Należy także wspomnieć, iż dzięki wsparciu Urzędu Miasta pojawiły się w Raciborzu dwa billboardy promujące akcję! Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogli, bez tych ludzi i ich bezpłatnej pomocy nic byśmy nie zdziałali. Dziękujemy także mediom, które przekazały wiadomość na portalach, falach radiowych, telewizji i gdzie tylko się dało. To zasługa także mediów, że zarejestrowaliśmy aż 150 potencjalnych Dawców. Również podczas tej edycji patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta, Mirosław Lenk. – Mówi Dawid Machecki.

W ciągu dwóch dni projektu studenckiego „Dwa Wymazy & Do Bazy” w 58 miastach na 128 uczelniach zarejestrowało się aż 16519 osób gotowych nieść pomoc ludziom chorym na białaczkę.

źródło: DKMS Polska (Dawid Machecki)