Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Kultura

W ten weekend warto odwiedzić Raciborskie Centrum Kultury

21.11.2014 10:50 | 0 komentarzy | ż

W piątek koncert Kuby Blokesza, w sobotę - koncert "Jesienne inspiracje", a w niedzielę - Dni Cecyliańskie. Czytaj więcej o atrakcjach weekendu w RCK.

W ten weekend warto odwiedzić Raciborskie Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koncert Kuby Blokesza

Już w piątek 21 listopada o godz. 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury z programem „Stare, dziurawe wiadro” wystąpi Kuba Blokesz. Śpiewa i gra na gitarze. Zdobywał nagrody na największych festiwalach w całym kraju (krakowski SFP, olsztyńskie Spotkania Zamkowe, rybnicka OFPA). A zaczynał w zespole "Atlantyda", który działa w Raciborskim Centrum Kultury.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki o wszystkim co nas otacza. W większości słowa i muzyka autorstwa wykonawcy, ale także mistrzów poezji śpiewanej takich jak Jaromir Nohavica czy Jacek Kaczmarski.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach RCK. Honorowana jest karta ,,Senior 60+’’. - To będzie bardzo nastrojowy recital - zapewnia Janina Wystub, dyrektor RCK.

Jesienne inspiracje

W sobotę 22 listopada o godz. 17.00 w RCK odbędzie się koncert „Jesienne inspiracje” w wykonaniu dwóch grup muzycznych działających przy Raciborskim Centrum Kultury: Zespołu 60 + oraz PERSPEKTYWY. W programie znajdą się utwory o tematyce jesiennej oraz utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej i jazzowej.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasach RCK.

Dnia Cecyliańskie

W niedzielę 23 listopada o godz. 17.00 Prezydent Miasta Racibórz, Raciborskie Centrum Kultury, Towarzystwo Muzyczne im. Braci Szafranków oraz Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej  Marii Panny w Raciborzu zapraszają na Festiwal Chóralny DNI CECYLIAŃSKIE.

Wśród wykonawcow m.in. Filharmonia Rybnicka im. Braci Szafranków, Siegfried Heinrich - dyrygent, Barbara Buffy - alt, Marta Gamrot-Wrzoł - sopran, Nina Junke - skrzypce, Chór „Brzezie” parafii św. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu pod dyrekcją Aleksandry Gamrot, Chór "Cecylia" pod dyrekcją Kornelii Błońskiej z Krzanowic oraz chór mniejszości niemieckiej z Gliwic.

W programie: Haendel, Bach i Vivaldi.

Bezpłatne wejściówki do nabycia w RCI przy ul. Długiej oraz kasach RCK.

źródło: RCK

Ludzie:

Janina Wystub

Janina Wystub

Była dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu.