Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Konferencja Hydrointergracje 2014

04.11.2014 11:21 | 0 komentarzy | eco

„Finansowanie inwestycji wodno-ściekowych z wykorzystaniem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach” - to temat, z jakim Gabriela Lenartowicz, Prezes katowickiego Funduszu, wystąpiła na konferencji Hydrointegracje 2014.

Konferencja Hydrointergracje 2014
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W swoim wykładzie prezes Lenartowicz mówiła m.in. o tym, że katowicki Fundusz jest największym w kraju pod względem wysokości budżetu:  „Marszałek co roku przekazuje nam ok. 120-150 mln zł. Ale my rocznie udzielamy wsparcia cztery razy większego za sprawą pożyczek i kredytów”. Przedstawiła także przykładowe projekty, na które można otrzymać dofinansowanie z Funduszu oraz terminy naborów wniosków. Uczestnicy konferencji mogli usłyszeć także o tym, że WFOŚiGW w Katowicach udziela dofinansowania w postaci m.in.: pożyczek, pożyczek pomostowych, dopłat do oprocentowania kredytów  i umorzeń pożyczek.

Konferencja Hydrointegracje 2014 to jedno z ważniejszych wydarzeń, które towarzyszy Targom Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo – Kanalizacyjnej HydroSilesia, organizowanym 29 i 30 października w Expo Silesia w Sosnowcu. Organizatorami konferencji są: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA i Stowarzyszenie Śląski Klaster Wodny. W spotkaniu biorą udział eksperci branży wodociągowo-kanalizacyjnej i ochrony środowiska, naukowcy, specjaliści do spraw zagadnień związanych z rozwojem regionu w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Uczestnicy konferencji rozmawiali m.in. o zasadach wsparcia finansowego dla inwestycji wodociągowych oraz o bezpieczeństwie zaopatrzenia regionu w wodę.