Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Uczniowie z Sudoła na wycieczce śladami św. Jana Pawła II

21.10.2014 10:11 | 0 komentarzy | ż

15 października w przeddzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, uczniowie i nauczyciele Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Raciborzu - Sudole oraz mieszkańcy  dzielnicy udali się na pielgrzymkę do Wadowic.

Uczniowie z Sudoła na wycieczce śladami św. Jana Pawła II
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem wyjazdu było zwiedzenie Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II – obecnie nowoczesnego Muzeum oraz sąsiadującej Bazyliki pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w której K. Wojtyła przyjął Chrzest Św.

Wszyscy pielgrzymi wzięli też udział we mszy św. ofiarowanej w intencji pomyślnego rozwoju naszej szkoły i organu prowadzącego. O to modliliśmy się w Sanktuarium św. Józefa u Karmelitów Bosych w Wadowicach na górce. To w tym miejscu, mały Lolek przyjął szkaplerz Maryjny, a później jako papież ofiarował swój pierścień, który został umieszczony na palcu św. Józefa obrazu w ołtarzu głównym.

Będąc w Wadowicach, poczuliśmy wyjątkową atmosferę tego miasta, szczególnie wtedy, gdy w południe rozległa się melodia „Barki”. Nie odmówiliśmy sobie również ochoty spróbowania słynnych wadowickich kremówek, które prawdę mówiąc, nie dorównują naszym śląskim kołaczom. Mimo deszczu, którym pożegnało nas rodzinne miasto naszego patrona szkoły, mogliśmy przeżyć wiele wzruszających wrażeń, krocząc śladami świętego Jana Pawła II.

opr. S. Lenczyk