Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Nietypowy Dzień Nauczyciela w G5... Role się odwróciły [ZDJĘCIA]

15.10.2014 15:59 | 0 komentarzy | ż

14 października – data znana każdemu. Dzień Edukacji Narodowej, czyli kwiaty, laurki, podziękowania, wzruszenia, uroczyste akademie. Nie inaczej było tego dnia w Gimnazjum Nr 5 – przynajmniej do pewnego momentu.

Nietypowy Dzień Nauczyciela w G5... Role się odwróciły [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęto uroczystą akademią, podczas której uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za pracę, za cierpliwość i wyrozumiałość. Uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły, który został przekazany nowemu pocztowi.

Tradycyjnie nie zabrakło wyróżnień dla grona pedagogicznego. Część oficjalną zwieńczył występ taneczny  przewodniczącej samorządu uczniowskiego Dajany Krzykały oraz skecz w wykonaniu uczennic z klasy II a (Oli Bartusz, Moniki Heider, Wiktorii Leśnikowskiej, Wiktorii Żydek) i debiutującego na szkolnej scenie Łukasza Burdacha z klasy I b. Scenka kabaretowa wprawiła publiczność w dobry humor i w takim nastroju rozpoczęto wspólną zabawę. Jak relacjonuje Grażyna Chudy z G5, była to atrakcja, jakiej muryszkoły jeszcze nie widziały.

G5 słynie z dorocznych Festiwali Nauki i biegu po szkole, który zazwyczaj odbywa się wiosną. Tym razem nauczycielki Renata Dradrach–Szweda i Anita Dąbkowska zorganizowały jego jesienną edycję. Z tą tylko różnicą, że to nie nauczyciele przygotowali zadania dla uczniów, ale odwrotnie. Gimnazjaliści oceniali swoich pedagogów, którzy dobrani w grupy rozwiązywali zadania z różnych dziedzin nauki. Była więc i ortografia, i znajomość budowy komputera, test z informatyki i historii, origami, gry zręcznościowe, sportowe oraz zadania, w których trzeba było wykazać się umiejętnością konstruowania modeli z otrzymanych materiałów.

- Zabawa była świetna! Wszyscy z zaangażowaniem, ale i z dużą dawką poczucia humoru,  rozwiązywali kolejne zadania – pan dyrektor, obecni i byli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Duch rywalizacji unosił się do ostatniej chwili, kiedy na szkolnej auli wyłoniono zwycięzców. Nie zwycięstwo było jednak najważniejsze. Najważniejsza była wspólna, doskonała zabawa i to, że choć na chwilę mogliśmy zamienić się rolami – z oceniających stać się ocenianymi i odwrotnie. Cel został osiągnięty, a na koniec zgodnie uznano, że był to fantastyczny prezent od uczniów z okazji Dnia Nauczyciela - kwituje G. Chudy.

źródło: G5