Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Bezpieczne przedszkolaki z Sudoła [ZDJĘCIA]

14.10.2014 07:00 | 0 komentarzy | ż

„Bezpieczny Przedszkolak” – pod takim hasłem przebiegał miniony tydzień w Niepublicznym Przedszkolu „Kubusia Puchatka” w Raciborzu – Sudole.

Bezpieczne przedszkolaki z Sudoła [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podsumowaniem tematu była wczorajsza (13.10.2014) wizyta policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci zgromadziły się w jednej sali i niecierpliwie wyczekiwały zapowiedzianych gości. Mundurowi pojawili się punktualnie.

Policjanci opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie na drogach. Mówili o zasadach prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drodze będąc rowerzystą. Przypomnieli również o konieczności jazdy w foteliku samochodowym. Szczególną uwagę zwrócili na korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych, które następnie rozdali wśród dzieci.

- Na zakończenie wszystkie przedszkolaki podziękowały sympatycznym panom policjantom wręczając im bukiety kwiatów. Po obiedzie maluchy wyruszyły na spacer w odblaskowych kamizelkach. Warto podkreślić, że panowie policjanci w pełni profesjonalnie podeszli do tematu. Nie chodzi tutaj tylko o merytoryczne przygotowanie, ale przede wszystkim o podejście do dzieci i sposób rozmawiania z nimi. Dziękujemy za wizytę i z niecierpliwością czekamy następnej - relacjonuje Ilona Fichna.

źródło: Przedszkole im. Kubusia Puchatka