Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Rottweiler w tasi - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

11.10.2014 09:42 | 1 komentarz | web

Raciborska radna Krystyna Klimaszewska wszczęła krucjatę przeciwko brakowi równouprawnienia psów w miejskich autobusach.

Rottweiler w tasi - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Według niej prawo do ulg na przejazdy nie powinno przysługiwać tylko psom, które są przewodnikami osób niepełnosprawnych, ale także takim, które ze względu na małe rozmiary „można wziąć do ręki, pudełka, koszyka czy torebki”.

Radna jak mało kto wie, jak smakuje gorycz dyskryminacji, gdyż sama jest jedyną kobietą w zdominowanej przez samców radzie miejskiej. Niektórzy z nich (być może z powodu wyrzutów sumienia) z wielką wrażliwością odnieśli się do propozycji pani radnej. Prezydent Mirosław Lenk oświadczył, że „rozezna możliwości”, a przewodniczący Tadeusz Wojnar wspaniałomyślnie zaproponował by ulgami objąć również koty. Zważywszy na to, że równouprawnienie to nośny, przedwyborczy temat, a wśród raciborzan jest co niemiara miłośników różnych zwierząt, spodziewać się należy kolejnych propozycji. Na wszelki wypadek podpowiadamy radnym, że z popularniejszych gatunków na kolanach lub w torebce mieszczą się jeszcze: chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyle, żółwie (poza tymi bestiami z Galapagos), tchórzofretki, szczury, myszy, kameleony, wiewiórki, myszoskoczki, papużki, kanarki, węże, patyczaki i pająki. No i że jakby już konstruowali odpowiednią uchwałę, to niech określą wielkość torebki, do której „ulgowy” zwierzak ma się mieścić. Moja sąsiadka mówi, że ona do swojej „tasi” z Kauflandu upchnie nawet rottweilera.

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Krystyna Klimaszewska

Krystyna Klimaszewska

Radna Gminy Racibórz