Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Po negocjacjach ze starostą Kornowac ma tańsze bilety

10.10.2014 10:32 | 0 komentarzy | woj

Kornowac. Wójt gminy Kornowac, Grzegorz Niestrój pochwalił się radnym ze swoich okolic, że po spotkaniu ze starostą raciborskim obniżono ceny biletów PKS.

Po negocjacjach ze starostą Kornowac ma tańsze bilety
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsiębiorstwo przewozowe, którym administruje powiat miało zareagować obniżką biletów za przejazd linią nr 11. Jadąc tym autobusem za dojazd z centrum miasta do marketu Auchan zapłacimy teraz 2,2 zł, zaś do Kobyli bilet kosztuje jedynie 2,7 zł. Warto dodać, że ceny za dojazd do Kobyli spadły co najmniej o połowę. Jeszcze niedawno za dojazd do wioski z Raciborza płacono prawie 6 zł!

Zapytaliśmy o przyczynę tej decyzji u źródła, czyli w PKS-ie. – Obniżka cen rzeczywiście miała miejsce. Dotyczy ona całej gminy Kornowac, którą niejako przyłączamy do Raciborza i stosujemy tu raciborskie stawki. Wynika to m.in. z bliskiego położenia gminy oraz tego, że chcemy zachęcić do korzystania z naszych usług pasażerów z tego rejonu – otrzymaliśmy odpowiedź.

W PKS-ie chwalą się ponadto, że od 1 października uruchomiono nową, tanią linię do Rybnika. W ciągu dnia kierowcy raciborskiego przewoźnika odbędą 14 kursów na tej linii (po siedem tam i z powrotem). Cena za ten przejazd wynosi 7 zł.

(woj)

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.