Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Dobro Ojczyzny ma 5 lat. Świętowało na Zamku swój jubileusz

05.10.2014 14:46 | 1 komentarz | ma.w

Stowarzyszenie raciborzan o prawicowych poglądach zorganizowało 5 października spotkanie dla swoich sympatyków i zaproszonych gości. Odbył się cykl prelekcji o tematyce historczynej.

Dobro Ojczyzny ma 5 lat. Świętowało na Zamku swój jubileusz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zależy nam na dotarciu z prawdą historyczną i patriotycznym wychowaniem do jak najszerszych kręgów odbiorców - przekonuje Józef Sadowsi, który jest prezesem stowarzyszenia. Wspólnie z nim aktywnie działa w DO Józef Kastelik. Z okazji jubileuszu działacze stowarzyszenia chcieli zaprezentować się w Raciborzu. Zamówili mszę w kościele farnym i urządzili spotkanie na Zamku Piastowskim.

Przyszło kilkadziesiąt osób, wśród nich startujący w wyborach z obozu prawicy - Piotr Klima (do rady miasta) i Dawid Wacławczyk (do rady powiatu i na prezydenta Raciborza). - Liczyłem na obecność przedstawicieli samorządu ale się zawiodłem. Szkoda, że sympatia władz działa w jedną stronę, gdy po powodzi przywiozłem kilkadziesiąt tysięcy marek niemieckich dla szkoły na Ostrogu to traktowano mnie z honorami, a teraz nawet wsparcia honorowego się nie doczekałem od urzędników - skwitował Józef Sadowski.

Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Sudarynja.

Ludzie:

Józef  Sadowski

Józef Sadowski

Prezes Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny".

Józef Kastelik

Józef Kastelik

Emeryt, prawnik.