Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Ruszyła kampania wyborcza. Blok Samorządowy Rybnik odkrył karty

02.10.2014 10:07 | 0 komentarzy | pm

We wtorek 23 września, BSR przedstawił swoich kandydatów na radnych, a Adam Fudali ostatecznie potwierdził, że ponownie będzie walczył o fotel prezydenta Rybnika. – W ubiegłych latach zrealizowaliśmy wiele ważnych inwestycji. Mam nadzieję, że będę mógł nadal realizować misję rozwoju naszego miasta – powiedział Fudali, podsumowując kończącą się kadencję.

Ruszyła kampania wyborcza. Blok Samorządowy Rybnik odkrył karty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O programie zdecydują mieszkańcy

Hasło wyborcze BSR w nadchodzących wyborach będzie brzmiało „Rybnik Jo Ci Przaja”, a wszyscy startujący z list tego ugrupowania mają się skupić na czterech aspektach: rozwój, wiedza, inwestycje, jakość życia. Rozwój miasta, dobre szkolnictwo, jak najwięcej inwestycji w oparciu o środki zewnętrze i ciągłe podnoszenie jakości życia naszych mieszkańców, to fundamenty programu, który realizujemy od lat. Chcemy to nadal kontynuować – powiedziała wiceprezydent Joanna Kryszczyszyn. Szczegółowy plan BSR na najbliższe lata ma powstać w oparciu o opinie mieszkańców. – Tworzymy nasz program wyborczy. Jednak zanim go zaprezentuję, zapytam mieszkańców, jakich jeszcze zmian oczekują w Rybniku. W tym celu niebawem ruszy akcja kolportażu specjalnych ankiet wśród rybniczan – zdradził Fudali. Dodał również, że przewaga BSR nad innymi ugrupowaniami, które wystartują w wyborach, to głównie doświadczenie. – Dzień po wyborach możemy przyjść do pracy i realizować nasze zamierzenia. Pozwala nam na to wiedza, jaką zdobyliśmy przez ostatnie lata – dodał prezydent Rybnika.

Świeża krew

Podczas spotkanie w auli Uniwersytetu Ekonomicznego Blok Samorządowy Rybnik zaprezentował 50 kandydatów, którzy powalczą o miejsca w radzie miasta. Oprócz znanych nazwisk pojawili się również przedstawiciele młodego pokolenia, którzy chcą kontynuować wizję rozwoju miasta prezentowaną przez BSR. Jednym z nich jest Mariusz Węglorz. To właśnie on odebrał od Henryka Ryszki, który kończy pracę radnego i nie będzie już startował w wyborach, symboliczną pałeczkę sztafety pokoleniowej. – Z jednej strony jest to dużo odpowiedzialność, z drugiej radość. Bardzo dużo nauczyłem się od pana Ryszki, z którym współpracuję od wielu lat. Ale on wie, że mam również swoją wizję rozwoju miasta. Mam 8 lat doświadczenia w pracy samorządowej i będę się starał to wykorzystać – stwierdził 32-letni Węgrzyk.

Na listach BSR nie ma większych niespodzianek. Pierwsze miejsca, w poszczególnych okręgach, okupują wieloletni liderzy tego ugrupowania. Ciekawostką jest fakt, że swoich kandydatów, w każdym z okręgów, ma Polonia Rybnik, klub judo.

Marek Pietras


Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Rybnik podzielony jest na 4 okręgi wyborcze. I obejmuje dzielnice: Chwałęcice, Golejów Grabownia Kamień Ochojec, Orzepowice, Północ, Rybnicka Kuźnia Śródmieście, Wielopole, Stodoły. II: Boguszowice Stare, Boguszowice Osiedle, Gotartowice, Kłokocin, Ligota-Ligocka Kuźnia, Paruszowiec-Piaski. III: Chwałowice, Meksyk, Niedobczyce, Niewiadom, Popielów, Radziejów. IV: Maroko-Nowiny, Zamysłów, Zebrzydowice, Smolna.

Ludzie:

Adam Fudali

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika