Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zbiornik Racibórz Dolny: nie ma zgody na wstrzymanie prac

09.09.2014 10:48 | 0 komentarzy | żet

Inżynier kontraktu nie znalazł przyczyn, dla których zasadne byłoby zawieszenie jakiegokolwiek zakresu prac. Budowa zbiornika powinna być kontynuowana zgodnie z założonym harmonogramem.

Zbiornik Racibórz Dolny: nie ma zgody na wstrzymanie prac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inżynier kontraktu rozpatrzył wniosek o możliwość zawieszenia robót, który wykonawca (Dragos) budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny przedłożył 7 sierpnia. - W toku analizy przedmiotowego wniosku oraz przeprowadzonej inspekcji budowy pod kątem trwających i możliwych do realizacji prac, inżynier kontraktu oddalił wniosek wykonawcy - poinformowała nas Linda Hofman z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach (strona inwestora).

Jak dodaje, inżynier kontraktu nie znalazł przyczyn, dla których zasadne byłoby zawieszenie jakiegokolwiek zakresu prac i które utrudniałyby lub uniemożliwiały ich kontynuowanie. Oznacza to, że prace powinny być realizowane zgodnie z założonym harmonogramem.

Inwestor zakłada, że zakończenie inwestycji nastąpi w 2017 roku, jednak z uwagi na zalecenia Międzynarodowego Panelu Ekspertów do spraw bezpieczeństwa zapór, zgodnie z którymi zmian konstrukcyjnych wymagają przesłony przeciwfiltracyjne, nie możemy określić dokładnego terminu zakończenia prac.

Przypomnijmy, wniosek Dragadosa o zawieszenie robót został złożony 7 sierpnia w godzinach popołudniowych. Dragados nie wnioskował o zatrzymanie całego kontraktu, ale "jedynie" o zatrzymanie niektórych frontów robót, które jednak - jak poinformował nas Augustyn Bombała - we wniosku nie zostały wskazane.


Czytaj również: