środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Lenk w Brzeziu. Dzieci nie mają tu kawałka piaskownicy

08.09.2014 18:36 | 0 komentarzy | ma.w

26 osób obecnych na wizycie włodarza w dzielnicy. Prosili Lenka o plac zabaw dla dzieci, które "nie mają w Brzeziu nic".

Lenk w Brzeziu. Dzieci nie mają tu kawałka piaskownicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejscowi zarzucili prezydentowi, że w filmie, który promuje jego dokonania (10 minutowy obraz zrealizowany przez kablówkę pokazywany na każdym ze spotkań) praktycznie pomija Brzezie skupiając się na centrum. - To nie tak, jest w nim wiele inwestycji w dzielnicach - bronił się prezydent.

Brzeziu brakuje placu zabaw, na to narzekają młodsi mieszkańcy - rodzice małych dzieci. Włodarz widziałby taki obiekt przy kościele ale są trudności by teren kościelny został miastu użyczony. Ustalono wstępnie, że placyk w stylu "Radosnej szkoły" (np. przy SP 4) mógłby powstać przy ul. Zakładowej.

Miejscowi chcą też poprawy stanu dróg przy których powstają nowe domy. - Gańba i wstyd, podwozie nam urywa - mówili Lenkowi. W pierwszej kolejności chcą utwardzenia a nawet asfaltu na bocznych ul. Brzeskiej i Pogrzebieńskiej. Aby pokazać jak trudno się nimi poruszać uczestnicy chcieli od razu wywieźć prezydenta w te miejsca.