Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Pierwszaki z Leszczyn rozpoczęły rok z ministrą

02.09.2014 01:33 | 0 komentarzy | ska

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej odbyło się w Zespole Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach. Spotkanie wpisało się w kampanię wyborczą przed wyborami uzupełniającymi do senatu.

Pierwszaki z Leszczyn rozpoczęły rok z ministrą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska przekazała pierwszoklasistom z Leszczyn nowe elementarze, które w tym roku wydało ministerstwo. Dzieci otrzymały również rogi obfitości od kandydata PO do senatu Marka Krząkały, a także upominki burmistrza Czerwionki-Leszczyn. – Mam nadzieję, że rodzice pierwszoklasistów są zadowoleni, że nie poniosą kosztów ani podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej, ani do języka obcego, ani ewentualnych ćwiczeń. Do 2017 roku klasy szkoły podstawowej i gimnazjum będą miały bezpłatne podręczniki, ale to nie jedyna zmiana. Zmieniliśmy przepisy prawa, aby nauczyciele wczesnoszkolni mieli większą swobodę w prowadzeniu lekcji. Aby pozwolić dziecku na lepszą aklimatyzację w szkole, aby nauczyciele mogli zapomnieć, że lekcja musi trwać 45 minut. Będziemy sprawdzać kompetencje dzieci dopiero po trzeciej klasie. Nauczyciel ma trzy lata czasu i może tymczasem bardzo swobodnie dysponować. Muszę też wspomnieć, że nie ma obowiązku ubezpieczenia dzieci w pierwszej klasie – powiedziała minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

Z wielkim oburzeniem do wizyty minister odniósł się kandydat SLD do senatu Piotr Chmielowski, który stwierdził, że nie został zaproszony na uroczystość. – Tego jeszcze nie było, to jest dramat, że walka polityczna przeniosła się na małe dzieci – powiedział poseł SLD.

Ludzie:

Joanna   Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska (ur. 14 grudnia 1963 w Katowicach), posłanka na Sejm VI i VII kadencji.

Marek Krząkała

Marek Krząkała

Poseł na Sejm

Piotr Chmielowski

Piotr Chmielowski

Poseł na Sejm VII kadencji.