Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

PiS poprze Adama Fudalego w wyborach

15.08.2014 15:27 | 2 komentarze | ska

Prezydent Rybnika Adam Fudali zapowiedział, że w nadchodzących wyborach samorządowych, uzyska poparcie partii Prawo i Sprawiedliwość. Rybnickie środowisko PiS nie wystawi więc swojego kandydata, jak miało to miejsce w 2010 roku.

PiS poprze Adama Fudalego w wyborach
Prezydent Rybnika Adam Fudali i posłanka na Sejm RP Izabela Kloc.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Adam Fudali od lat startuje z komitetu Blok Samorządowy Rybnik jako niezależny kandydat. BSR tworzy również koalicję w radzie miasta właśnie z Prawem i Sprawiedliwością. Przy okazji ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, prezydent Rybnika poparł kandydata PiS Bolesława Piechę. Teraz partia zapowiedziała swoje poparcie dla urzędującego prezydenta.

Według opozycji, czyli Platformy Obywatelskiej, w przypadku Adama Fudalego nie ma mowy o niezależności. – Myślę, ze Pan prezydent pogubił się w swojej „niezależności”, a przy okazji wciągnął w politykę całe swoje lokalne stowarzyszenie Blok Samorządowy Rybnik. Od 2007 roku wspiera PiS w Rybniku. Podkreśla w mediach, że jest wciąż liderem lokalnego ugrupowania, jednak zaczął bawić się w wielką politykę, od której kiedyś stronił. Moim zdaniem najbardziej rozsądnym wyjściem w tej sytuacji jest wstąpienie prezydenta Fudalego do PiS-u. Jest ich kandydatem, popiera od 2007 roku wszystkie kandydatury tego ugrupowania w wyborach. Życzę także rybnickiemu PiS-owi więcej odwagi i wiary w swoich ludzi i struktury – komentuje w oficjalnym stanowisku decyzję politycznego konkurenta poseł Marek Krząkała.

Ludzie:

Adam Fudali

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.