Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Hot spoty nad wodą czyli więcej internetu za darmo

12.08.2014 14:12 | 0 komentarzy | ma.w

Prezydent Lenk zapowiada uruchomienie kolejnych punktów dostępu do bezpłatnego internetu. Mają się pojawić przy skwerze z fontanną i w parku miejskim.

Hot spoty nad wodą czyli więcej internetu za darmo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bezpłatne wi–fi funkcjonuje na raciborskim rynku, jest też na Zamku Piastowskim. Można się doń podpiąć urządzeniem z odpowiednim modułem (laptop, smartfon czy tablet). Włodarz Raciborza zamierza poszerzyć bezpłatny dostęp do sieci w Raciborzu. – To będzie internet na tyle szybki, by przejrzeć jakiś portal czy odebrać pocztę. Coś w rodzaju internetowej furtki, ale na pewno nie bramy. Nie chcę odbierać rynku przedsiębiorstwom, które żyją z internetu – zastrzega prezydent miasta. Inwestycja w dwa nowe hot spoty to jego zdaniem wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Najpóźniej mają pojawić się w 2015 roku.

8 lat temu gdy Lenk ubiegał się o fotel prezydencki ,konkurował z Tomaszem Kusym, który w kampanii wyborczej obiecywał budowę hot spotów na terenie całego Raciborza. Rywal przegrał i pomysł nigdy się nie ziścił choć w innych miastach wprowadzono takie rozwiązania już parę lat temu (np. Rzeszów i Nowy Sącz).

– U nas nie ma problemu z dostępem do internetu. Jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z niego za darmo to zapraszam do urzędu miasta i naszych placówek – przekonuje Mirosław Lenk.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.