Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Nędzo, krynico natchnienia dla dziennikarzy, prawników i kaberaciarzy… czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

04.08.2014 12:21 | 9 komentarzy | web

Przysięgałem ostatnio znajomym, że co najmniej do końca wakacji już Nędzy nie tknę bo wszystkim się już ponoć tą nędzą odbija. Ale jak tu nie napisać, kiedy to jedyna nasza gmina, która potrafi stanąć do konkurencji z Warszawką o to, kto ma głupszą „aferę taśmową”.

Nędzo, krynico natchnienia dla dziennikarzy, prawników i kaberaciarzy… czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z grubsza chodzi o to, że rada gminy, na wniosek ekipy trzymającej władzę, zmieniła Statut Gminy i teraz sesje nie będą już nagrywane. Tym samym obywatel nie będzie już mógł skorzystać z nagrań jako informacji publicznej. Bzdur jakie przytaczano w charakterze argumentów za tą zmianą nie będę nawet powtarzał, żeby dodatkowo nie zachęcać ludzi do emigracji. Zwłaszcza, że obficie zrelacjonował je i skomentował redaktor Nowin http://www.nowiny.pl/101421–afera–tasmowa–w–nedzy.html  Jako przeprosiny dla moich kolegów, za to, że jednak znów się w Nędzę „wkręciłem” przytoczę tylko jedną „perełkę”. Otóż Krystian Okręt, czyli zastępca przewodniczącego rady gminy, stwierdził ponoć, że zainteresowanie nagraniami jest znikome, więc nie ma sensu, aby zagracać urząd „stosem taśm”. W czasach, kiedy nawet dziecko wie, że wszystkie głupoty wygadywane przez radnych przez 4 lata można zmieścić na jednym dysku komputera, ta wypowiedź najlepiej pokazuje w jakim skansenie rozgrywa się nasza lokalna „afera taśmowa”.

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Krystian Okręt

Krystian Okręt

Radny gminy Nędza.