Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Statki na Odrze? Sąsiedzi już to robią

02.08.2014 08:37 | 0 komentarzy | ma.w

Radny Malcharczyk rozesłał mediom i samorządowcom zdjęcie zrobione w Krakpowicach gdzie po Odrze pływają statki turystyczne. Marzy mu się by w Raciborzu było podobnie.

Statki na Odrze? Sąsiedzi już to robią
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jako promotor walorów turystycznych Odry Leonard Malcharczyk występuje na forum samorządu powiatowego od kilku lat. Ostatnio apeluje do starosty i rady powiatu by utworzyć w urzędzie stanowisko ds. Odry lub przynajmniej przypisać taką funkcję któremuś z tam zatrudnionych. – W wielu regionach powołano samorządowych pełnomocników ds. Odry, którzy są partnerami dla swoich kolegów wzdłuż jej biegu. To ułatwia wspólne działanie i wymianę poglądów. U nas wyraźnie brakuje takiej osoby – uważa szef powiatowej komisji rozwoju. Adam Hajduk na razie odnosi się do tych zgłoszeń sceptycznie. W powiecie brakuje pieniędzy i tworzenie nowych stanowisk nie wchodzi w grę.

– Zdjęcie, które zrobiłem nie pochodzi z regionu Nowej Soli, znanej z aktywnego traktowania rzeki jako waloru promocyjnego i turystycznego czy też Szczecina. Uwieczniłem widok na Odrze przy Krapkowicach. Marzę, że doczekam takich obrazków w Raciborzu – podsumowuje Leonard Malcharczyk.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Leonard Malcharczyk

Leonard Malcharczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.