Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Budynek OSP w Babicach przechodzi gruntowny remont

31.07.2014 12:51 | 0 komentarzy | ż

Ogłoszono przetarg na adaptację budynku do celów Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach - etap III. Inwestycja powinna zakończyć się do maja przyszłego roku.

Budynek OSP w Babicach przechodzi gruntowny remont
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wcześniej strażakom-ochotnikom służył o wiele mniejszy budynek. Teraz siedziba zostaje sukcesywnie rozbudowywana i dostosowywana pod potrzeby OSP.

Część obiektu, wcześniej niewykorzystywana przez OSP, przechodzi gruntowny remont. W kolejnym etapie wykonawca, który wygrał przetarg będzie musiał się podjąć robót konstrukcyjno-budowlanych, wybuduje nowy dodatkowy garaż, ponadto będzie miał za zadanie docieplić elewację, stropodach, wykonać izolację przeciwwilgociową, pokrycie dachowe, zamontować okna i drzwi oraz bramę garażową. Przedmiotem zamówienia jest też wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, C.O., elektrycznej oraz wentylacji.

Inwestycję w Babicach wsparli też sami mieszkańcy decydując o przeznaczeniu części tegorocznego funduszu sołeckiego - ponad 11 tys. zł. - na budowę parkingu przez remontowaną strażnicą.

Gminne strażnice są w coraz lepszym stanie. Poza kapitalnym remontem OSP w Babicach gmina przymierza się również do poprawienia sytuacji OSP w Górkach Śl. - Niestety tutejsza remiza przylega do prywatnego budynku, którego stan pozostawia wiele do życzenia i raczej się to już nie zmieni. Stąd plan, by wybudować całkiem nową strażnicę. To spory wydatek dla budżetu gminy, więc inwestycja z pewnością musiałaby zostać podzielona na etapy. Liczymy też na środki zewnętrzne - wyjaśnia wójt gminy Anna Iskała.

źródło: UG Nędza

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.