Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Prezydent Lenk odpowiada na felieton Piotra Klimy: pan chyba nie wychodzi z domu

25.07.2014 13:45 | 2 komentarze | web

Po lekturze felietonu pana Piotra Klimy, który opublikowano w Tygodniku „Nowiny Raciborskie” 8 lipca 2014 nr 27 (1160) nasunęło nam się kilka refleksji. Otóż wydaje nam się, że Pan Piotr Klima od dawna nie wychodzi z domu, bądź może wychodzi ale pewnie swoje wyjścia ogranicza do okolicy, w której mieszka.

Prezydent Lenk odpowiada na felieton Piotra Klimy: pan chyba nie wychodzi z domu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trudno oceniać jaką wzajemnością obdarzają nas mieszkańcy Pragi i Wiednia? Jak powszechnie odwiedzają nasze miasto? Jednak warto zaznaczyć chociażby to, że raciborski rynek tętni życiem każdego dnia do późnych godzin nocnych.

Racibórz, to transgraniczne miejsce kultury oraz sportu i nie można zgodzić się z tezą, że brakuje tu festiwali, jarmarków, targów, imprez sportowych itd.

No to przypomnijmy! W Raciborzu od lat organizowane są jarmarki: zimą – Bożonarodzeniowy oraz latem - św. Marcelego. Koncertów i festiwali to aż trudno zliczyć, bo oferta Miasta pod tym względem jest bardzo urozmaicona. Organizujemy festiwale np.: bluesowy, zespołów młodzieżowych oraz eko-pikniki. Koncertowali u nas m.in.: Electric Light Orchestra, Bajm, Ray Wilson, Piotr Rubik, Andrzej Piaseczny, Afromental, Enej, Kayah, Budka Suflera, Perfekt, Maryla Rodowicz, Bednarek, Blue Caffe, Dżem, Grzegorz Turnau, Aga Zaryan, Kałudi Kałudow, Krzysztof Penderecki. W ofercie Raciborskiego Centrum Kultury są również spektakle teatralne, operetki, balet, teatrzyki dla dzieci.

W bieżącym roku zorganizowano Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej, na których promowało się ponad 60. wystawców. Przedsięwzięciu towarzyszyło VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy - największe w Polsce spotkanie sektora energetyki prosumenckiej.

Trudno mówić, że w mieście w którym funkcjonują szkoły i kluby sportowe, wydarzeń o takim charakterze brakuje! W naszym mieście odbywają się zawody pływackie, turnieje zapaśnicze, rozgrywki piłki nożnej i siatkowej, imprezy biegowe i nordic walking, rajdy rowerowe.

Racibórz jest również atrakcyjny turystycznie. Zamek Piastowski, baszta, Arboretum Bramy Morawskiej, bijący rekordy odwiedzin Aquapark H2Ostróg oraz inne atrakcje stały się obowiązkowymi miejscami do odwiedzenia dla wielu turystów z sąsiednich miejscowości po polskiej i czeskiej stronie.

- Oferta przebogata! Nie pozostaje nic innego, jak tylko serdecznie zaprosić do udziału w organizowanych przez Miasto Racibórz wydarzeniach, bo jest w czym wybierać!

Mirosław Lenk Prezydent Raciborza
Anita Tyszkiewicz Zimałka Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz


Polecamy również:


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz