Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Patrol

Kolizja ciężarowego volvo z volkswagenem lupo w Szonowicach [ZDJĘCIA]

15.07.2014 16:20 | 2 komentarze | żet

[AKTUALIZACJA 16.07.2014, godz. 07.49] To kolejne groźne zdarzenie w ostatnich dniach, do którego doszło w czasie wykonywania przez jego uczestników manewru wyprzedzania.

Kolizja ciężarowego volvo z volkswagenem lupo w Szonowicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 15 lipca około godz. 15.00 w Szonowicach na ul. Słowackiego (DK 45, jadąc od strony Raciborza: 500 metrów za zjazdem na Czerwięcice). Uczestnicy zdarzenia jechali w kierunku Raciborza.

Z relacji świadka wynika, że kierująca volkswagenem lupo 20-latka (kędzierzyńsko-kozielskie numery rejestracyjne) zaczęła wyprzedzać jadący przed nią pojazd w momencie, kiedy na lewym pasie znajdowało się ciężarowe volvo (poznańskie numery rejestracyjne, kierujący 34-latek również wykonywał manewr wyprzedzania). Doszło do zderzenia obu pojazdów - volkswagen lupo "okręcił" się wokół przodu ciężarówki i wpadł do rowu.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Ta ostatnia uprzątnęła z jezdni elementy rozbitych pojazdów. Ratownicy medyczni zajęli się kierującą volkswagenem. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Winna kolizji kierująca volkswagenem lupo została ukarana mandatem karnym.