Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Wypożycz i oznakuj rower za darmo w Rybniku

08.07.2014 21:55 | 0 komentarzy | ska

Rybnickie starostwo w ciepłe letnie dni zaprasza do przejażdżek rowerowych pięknymi zakątkami powiatu. Dla wszystkich, którzy nie mają własnego jednośladu, uruchomiono darmową wypożyczalnię.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wypożyczalnia działa w starostwie w godzinach pracy, czyli od poniedziałku do środy w godz. 7.30-15.30, w czwartki 7.30-18.00 i piątki 7.30-13.00. Do dyspozycji są cztery rowery górskie oraz sześć rowerów elektrycznych, a cztery z tych ostatnich są wyposażone w foteliki dla dzieci. Rowery zaopatrzone są w linkę zabezpieczającą z zamkiem i kluczykiem, oświetlenie pozycyjne przednie i tylne, dzwonek, błotniki, a wybrane również w fotelik dziecięcy. Dla osób korzystających z rowerów z dziećmi jest też przewidziany kask dla dziecka. Aby wypożyczyć rower należy mieć ukończone co najmniej 13 lat, przedstawić aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem, z którego pracownik wypożyczalni spisze dane, podpisać oświadczenie o wypożyczeniu roweru i o zapoznaniu się z regulaminem wypożyczalni i przejęciu roweru sprawnego technicznie. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagane jest ukończone co najmniej 13 lat i przedstawienie karty rowerowej. Osoba poniżej 16 roku życia może wypożyczyć rower wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego lub rodzica. Rower należy zwrócić w dniu wypożyczenia.

Odrębną propozycję dla rowerzystów przygotowali strażnicy miejscy z Rybnika. W ich komendzie w każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 można oznakować swój rower. Oznakowanie jest jedną z form ochrony roweru przed kradzieżą. – Każdy jednoślad zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do naszej bazy danych. Ponadto taki jednoślad zostanie oznaczony naklejką informacyjną o jego oznakowaniu, a właściciel otrzyma świadectwo oznakowania roweru. Grawer wykonany na spodniej części ramy oraz naklejka, której zdarcie z ramy pozostawia ślad, mają wpłynąć na utrudnienie zbycia skradzionej własności – wyjaśnia Dawid Błatoń, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Rybniku. Rowery oznakować mogą tylko osoby pełnoletnie.

Szymon Kamczyk