Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Wozy dla ochotników z Brzezia i Sudoła. Sprzęt dla Markowic i Miedoni

04.07.2014 10:15 | 0 komentarzy | żet

W Urzędzie Miasta Racibórz ogłoszono przetargi na dostawę dwóch lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz wyposażenia dla jednostek ochotniczych straży pożarnych w Raciborzu.

Wozy dla ochotników z Brzezia i Sudoła. Sprzęt dla Markowic i Miedoni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ochotnicy z Raciborza otrzymają zestaw ratownictwa medycznego, aparat powietrzny nadciśnieniowy (chroni drogi oddechowe w czasie akcji ratowniczych), narzędzia hydrauliczne, pilarkę spalinową do drewna i piłę do stali oraz sprzęt i wyposażenie pożarnicze (odzież ochronna przeznaczona do akcji przeciwpożarowej). Do tego dwa nowe wozy ratowniczo-gaśnicze.

Jak poinformował nas Stanisław Mrugała, dyrektor Biura Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu, wozy trafią do jednostek OSP w Brzeziu i Sudole, natomiast wyposażenie i sprzęt do jednostek OSP w Miedoni i Markowicach.

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w terminie, całość powinna zostać dostarczona do połowy września 2014 roku. Zakup sprzętu zostanie sfinansowany dzięki realizacji projektu "Ochrona przeciwpowodziowa na pograniczu raciborsko - opawskim poprzez logistyczne doposażenie i doskonalenie działań służb kryzysowych". Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 "Przekraczamy granice".

Pod koniec maja w ramach realizacji projektu w Miedoni zorganizowano polsko-czeskie ćwiczenia przeciwpowodziowe. Więcej na ten temat w artykule: Polsko-czeskie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Miedoni.


Polecamy również: